Západočeši si v zápase vytvořili šancí na tři ligové zápasy, ale proti druhé nejlepší obraně v Gambrinus lize se nedokázali prosadit. Teplice naopak potrestaly každou chybu Plzně.

Do utkání vstoupili lépe domácí, když už ve čtvrté minutě otevřel skóre Ljevakovič. Srbský fotbalista překonal Ticháčka v brance Plzně střelou z voleje po centru Rosy, který prodloužil Stožický.

Plzeň měla obrovskou šanci k vyrovnání v jedenácté minutě Krbečkem, ale jeho střelu na malém vápně zblokoval v poslední chvíli teplický stoper Lukáš. Vzápětí měli velkou příležitost domácí, ale Vondrášek netrefil naštěstí pro hosty ze západu Čech prázdnou branku.

Plzeň i nadále hrála aktivně a dotírala na branku Teplic. Jenže byla na štíru s koncovkou. Nejdříve stoper Klein zblokoval střelu Petržely a Horváth jen těsně minul teplickou branku.

Nedáš – dostaneš, to se potvrdilo ještě do přestávky. V době kdy byl mimo hrací plochu ošetřován zraněný stoper Plzně Halama, vyhrál teplický Mahmutovič souboj s druhým plzeňským stoperem Navrátilem, prošel až do šestnáctky, vystřelil a míč se od tyče odrazil do sítě Ticháčkovy branky. Zraněný Halama se už na trávník nevrátil a vystřídal ho Rezek.

Teplice tak odcházely do kabin s dvoubrankovým náskokem.

I po přestávce byly nebezpečnější Teplice. V 54. minutě měl velkou šanci Vondrášek, ale trefil jen tyč.

Domácí se ale třetí branky přece jej dočkali. V 73. minutě utekl Ševinskému střídající Japonec Elsamni, přihrál Mahmutovičovi a pro toho už nebyl problém překonat Ticháčka – 3:0.

Snížit mohl v závěru zápasu plzeňský záložník Kolář, ale z pěti metrů sám před gólmanem Grygarem netrefil teplickou branku. Neujala se ani v poslední minutě ostrá střela Rezka levačkou, a tak Plzeň si odvezla ze severu Čech tříbrankovou porážku.

FK Teplice – FC Viktoria Plzeň 3:0

Poločas: 2:0. Branky: 4. Ljevakovič, 30. a 73. Mahmutovič. Rozhodčí: Hrubeš – Handlíř, Čecháček. ŽK: Ljevakovič, Mahmutovič – Jiráček, Ševinský.

Teplice: Grygar – Vidlička, Klein, Lukáš, Rosa – Ljevakovič (49. Doležal), Matula, Vachoušek (79. Mareš), Stožický – Vondrášek (69. Elsamni), Mahmutovič.

Plzeň: Ticháček – Ševinský, Halama (33. Rezek), Ševinský, Navrátil, Limberský – Petržela (56. Mlika), Rada, Horváth, Kolář, Jiráček – Krbeček (72. Varadi).