KRAJSKÝ PŘEBOR DOROSTU

STARŠÍ DOROST

Z hřiště z Klatov se body nevozí. O tom se přesvědčily v 21. kole Vejprnice. Momentálně třetí celek přeboru sehrál s domácím týmem kvalitní partii hodnou umístění obou soupeřů v tabulce, která skončila vítězstvím Klatov. Další dva týmy z Pošumaví hrající na hřištích soupeřů na body nedosáhly. Horažďovice prohrály na hřišti souseda v tabulce v Karlovicích a dvanáctá Sušice dostala výprask na hřišti ZČE Plzeň.

Klatovy – Vejprnice 2:1 (1:0; branky za Klatovy: Procházka, Pitel)

Od první minuty se hrálo s nasazením, důrazem v osobních soubojích a k vidění byla řada kombinačních akcí. Vedení Klatovům zajistil Procházka brankou z pokutového kopu. V závěru prvního poločasu zvýšil Jakub Pitel po úniku Krásného a jeho přesném centru. Klatovy měly možnost náskok navýšit, ale dobré příležitosti nevyužili Procházka a Dolanský. Ve druhé půli měli hosté místy převahu, vypracovali si i šance, ale kontaktní gól vstřelili až v 80. minutě. „Závěr byl hektický, soupeř se snažil skóre srovnat a umožnil nám hrozit brejky. Dolanského vychytal brankář a Harmady nastřelil tyč," uvedl trenér Klatov Ján Gašpár.

Sestava Klatov: Šít, Kozák, Macháček, Čabrada, Urs, Dolanský, Bilíček, Procházka, Jakub Pitel, Krásný, Harmady. Střídali: Povolný, Kučera, Jan Pitel.

Kralovice – Horažďovice 3:2 (1:1; branky Horažďovic: Motl Jiří, Nováček Tomáš (PK)

Sestava FK Horažďovice: Ondrejíčka, Greger, Šašek, Pařil, Boček, Mareš, Vrzal, Panuška, Nováček, Motl, Kovář, Hlaváč, Pikeš

ZČE Plzeň – Sušice 8:0 (2:0). Podrobnosti nehlášeny.

Předehrávka 26. kola: Horažďovice – Domažlice 9:1 (4:0; branky Horažďovic: Hlaváč 2, Šašek, Boček 2, Motl, Nováček, Mareš, Panuška; rozhodčí: Homr; ŽK: 3:2; diváků: 30)

MLADŠÍ DOROST

Po podzimním vítězství 6:2 ve Vejprnicích dokázal mladší dorost Klatov na domácí půdě vítězství zopakovat. Hosté ale hodně kousali a svojí kůži neprodali zadarmo. Sušice podle očekávání po podzimní ztrátě bodů doma s plzeňskými energetiky po výsledku 0:3 prohrála i v odvetě, když nedokázala v obou duelech ani jednou nepřekonala brankáře ZČE.

Klatovy – Vejprnice 3:2 (2:1; branky Klatov: Zedek, Šleis, Skýpala)

„Soupeř nás zaskočil, šel do vedení, ale nám se podařilo výsledek otočit brankami Zedka a Šleise. Ve druhém poločase pečetil přízemní střelou výsledek Skýpala," uvedl k duelu Gašpár.

Sestava Klatov: Šít, Bláha, Čabrada, Kučera, Urs, Povolný, Sojka, Marek, Skýpala, Zedek, Šleis. Střídal: Jakub Pitel.

ZČE Plzeň – Sušice 4:0 (2:0). Podrobnosti nehlášeny.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ DOROSTU

V 21. kole krajské fotbalové soutěže dorostu, skupiny B se hrál přímý souboj o vedení v soutěži. Nováček soutěže Dlouhá Ves v něm hostila Chanovice. Hosté měli v tabulce o jeden bod více, a tak bylo zřejmé, že pokud by domácí Tatran využil domácího prostředí k vítězství, usadil by se zpět na první příčku. O výsledku se již rozhodlo v úvodu, kdy získali zkušenější hosté dvoubrankové vedení. Domácí sice dali kontaktní branku, ale jejich další obávaný brankostroj se nedostavil. Dlouhovesští tak přišli o body i o druhé místo. To patří po tomto kole po zisku bodu ve Staňkově Mochtínu.

Z druhé výhry, první na jaře, se radovaly Luby, které velmi překvapily doma vítězstvím nad nad čtvrtými v tabulce Blovicemi.

Luby – Blovice 3:2 (1:0; branky: Šleis 2,Vlach – Šabata 2; rozhodčí: Mazanec; diváků: 30).

Dlouhá Ves – Chanovice 1:2 (1:2; branky: 25. Švec – 6. Melka, 17. Chalupný; rozhodčí: Petržilka; ŽK: 4:5; ČK: 1:1 – 77. Blažek a 90. Chalupný; diváků: 60).

Postřekov – Nýrsko 4:0 (1:0). Podrobnosti nehlášeny.

Staňkov – Mochtín 1:1 (1:0; na PK: 4:2; branka Mochtína: Šafránek).

STARŠÍ ŽÁCI

Toto kolo bylo z pohledu jarních výsledků týmů z Pošumaví jedno z nejúspěšnějších. Rozhodně k tomu přispěli žáci Nýrska, kteří získali cenný bod na hřišti třetího celku tabulky Doubravky. Vítězství lídra tabulky Klatov v Horažďovicích se očekávalo, více překvapil dvouciferný výsledek. Stejně jako na podzim v Plzni, tak i nyní doma v odvetě byli úspěšní v duelu se ZČE starší žáci Sušice. Tentokrát ale bylo jejich vítězství daleko přesvědčivější.

Horažďovice – Klatovy 0:11 (0:4; branky: Žižka 4, Kolerus 2, Pivoňka 3, Šobek 2; rozhodčí: Kulhánek; diváků: 30)

Doubravka – Nýrsko 1:1 (0:1; na PK: 3:1; branky: 73. Dolák – 13. Hranáč; rozhodčí: Pálek; ŽK: 1:0; diváků: 40)

Domácí vstoupili do utkání aktivněji, ale do vedení šli ve 13. minutě hosté po přímém kopu, který dorazil do branky Hranáč. Do konce poločasu se hra vyrovnala. Ve druhém poločase se hosté dostali do tří slibných šancí. Pak ale byl faulován bez míče nýrský Trumpeš a potom byl domácím stoperem odhozen na železnou zábranu Malát. Oba utkání nedohráli, čímž bylo Nýrsko oslabeno. Hrát do pole musel jít dokonce druhý brankář. Hosté přesto bojovali a vyrovnávací gól dostali až v nastaveném čase.

Sušice – ZČE Plzeň B 5:0 (1:0; branky: 55., 56. Miškovič, 26. Bernátek, 38. Jána, 53. Svoboda)

Sestava Sušice: Kožmín, Hubáček, Černý, Löffelmann, Homolka, Gajdečka, Křížek, Frolík, Jícha, Skýpala, Bernátek. Střídali: Jána, Brabec, Miškovič, Dryk, Svoboda, Skrbek, Kutil

„Vstřelili jsme pět nádherných branek, ať už po kombinaci nebo díky individuálním schopnostem našich hráčů," pochvaloval si sušický trenér Martin Kalný.

MLADŠÍ ŽÁCI

Obdobně jako starší žáci byly i v mladších žácích úspěšné kolektivy Nýrska, Klatov a Sušice. Nýrsko potvrdilo v duelu s třetí Doubravkou slibnou jarní formu, brankostroj Klatov se zastavil na jedenácti gólech a pouze dvě branky je dělí od překonání hranice 150 vstřelených branek. Sušice si doma vylepšovala zatím pasivní skóre vítězstvím nad plzeňským ZČE.

Horažďovice – Klatovy 0:11 (0:5; branky: Partyngl 3, Jílek 2, Barborka 2, Krejčiřík 2, Petrželka, Baxa; rozhodčí: Kulhánek; diváků: 30)

Doubravka – Nýrsko 1:1 (1:1; na PK: 5:4; branky: 4. Tauš – 26. Jarko; rozhodčí: Pálek; hráno bez karet; diváků: 30)

Sušice – ZČE Plzeň 4:1 (2:0; branky: 11. Holeček, 15. Němec, 52., 59. Mašat – 46. Ledvina; rozhodčí: Petržílka; hráno bez karet; diváků: 30)

KRAJSKÁ SOUTĚŽ ŽÁKŮ

Trenér lubských žáků Miroslav Křížek již po domácím utkání v minulém kole krajské fotbalové soutěže kritizoval výkon svého týmu proti slabšímu týmu. Ale tato kritika hráče nepoučila. Ti předvedli opět hru bez nasazení, pohybu i bojovnosti, a to na domácí Mrákov nestačilo.

Mrákov – Luby 1:0 (0:0; branka: Michálek; rozhodčí: Pena; hráno bez karet)

Utkání rozhodla jediná branka, kdy nepovedené rozehrání trestného kopu hostů v 37. minutě v podání Talaše znamenalo brejk domácího Michálka, který rychlostí předčil celou hostující obranu a z úhlu prostřelil Jiřince. Ani následná územní převaha hostů nevedla k vážnějšímu ohrožení domácího brankáře, a proto všechny body po zásluze zůstaly v Mrákově.

OKRESNÍ PŘEBOR DOROSTU

Účastníci okresního fotbalového přeboru dorostu měli rušný uplynulý týden. Ve čtvrtek se dohrávaly dva zápasy 10. kola a o víkendu bylo na programu kompletní 4. kolo.

Dvě vítězství Dukly Janovice na hřištích největších soupeřů, druhých Hradešic a vedoucích Bolešin, posunula Duklu do čela tabulky, ale nad výsledkem utkání v Hradešicích visí otazník. V zápise o utkání byla vznesena námitka proti oprávněnosti startu hráče hostů. Oprávněnost námitky bude předmětem jednání řídící STK.

Hradešice – Nezamyslice 3:2 (1:1; branky: 30.Metlička, 67. Mareš, 68. Vaněček – 21., 65. Šatra; rozhodčí: Kurc; ŽK: 2:3; ČK: 1:1 – Nauš a Pavlík; diváků: 40)

Švihov – Železná Ruda 5:1 (2:0; branky: 3. Šimůnek, 38. Mazanec, 78. Šimán, 80. Voráček, 89. Kulhánek – 85. Jelínek; rozhodčí: Koura; ŽK: 2:1; diváků: 20)

Bolešiny – Janovice 1:3 (0:1; branky: 78. Rašek – 46., 51. Kotlan, 10. Diviš; rozhodčí: Blaheta; ŽK: 0:2; diváků: 30).

OKRESNÍ SOUTĚŽ ŽÁKŮ

Po odehrání 15. kola okresního fotbalového přeboru žáků je vše při starém. Vzhledem k osmibodovému náskoku Měčína a s přihlédnutím k tomu, že druhý Mochtín nemá kvalitu, která by boj o celkové vítězství zdramatizovala, je o prvním místě prakticky rozhodnuto. Jsou tu ale ještě dvě otázky – kdo obsadí 3. místo (rozhodne se mezi Strážovem a Hartmanicemi) a kdo bude nejlepším střelcem přeboru. Přesvědčivě vede s 23 góly Jan Šafránek z Mochtína, druhý je s 14 střeleckými úspěchy Daniel Hrach ze Strážova a za ním následuje trojice z týmu lídra tabulky Měčín Karel Koliha (11), Josef Benda a Ondřej Jareš (10).

Měčín – Hradešice 6:0 (2:0; branky: 28. Muknšnábl, 29., 65., 66. Benda, 55. Brant, 60. (PK) Koliha; rozhodčí: Bína; hráno bez karet; diváků: 30).

Mochtín – Hartmanice 7:1 (4:0; branky: 8., 13., 34., 43. Šafránek, 29., 60. Novák, 66. Adamec – 63. Stupka; rozhodčí: Mazanec; hráno bez karet; diváků: 30).

1. Měčín⋌12 11 0 1 80:12 33

2. Mochtín⋌12  8 1 3 48:22 25

3. Strážov⋌12  5 2 5 25:43 17

4. Hartmanice⋌12  3 3 6 23:38 15

5. Hradešice⋌12  0 0 1 23:64  0

OKRESNÍ SOUTĚŽ MLADŠÍCH ŽÁKŮ

Hrádek – Žichovice 5:1 (3:0; branky: 7., 43., 50. Špička, 9., 14. Pavelcová – 50. Tuček; rozhodčí: Hovorka; hráno bez karet; diváků: 30).

Klatovy B – Dlouhá Ves 6:1 (3:0; branky: 13., 25. Jirotka, 27. Kuchárik, 44. Janda, 47. Hejduk, 51. Marek – 60. Slanina; rozhodčí: laik; hráno bez karet; diváků: 30).

Luby – Švihov 2:1 (1:1; branky: 12., 53. Votava – 24. Gajdoš; rozhodčí: Blaheta; diváků: 40).

Janovice – Mochtín 9:3 (4:2; branky: 5. Háša, 8., 38. Bastl, 25., 47. Rejthar, 28. Jarko,43. Keř­lík, 52. Irlbek, 52. Keřlík – 21. P. Pretzelmayer, 29. Bauer, 35. Potužník; rozhodčí: Javorský; hráno bez karet; diváků: 20).

1. Luby⋌17 15 1  1 96:17   47

2. Klatovy B⋌18 12 3  3 85:27   41

3. Nalžovské Hory⋌17 11 4  2 62:26   40

4. Janovice⋌17 11 3  3 67:32   36

5. Pačejov⋌16 10 1  5 61:24   32

6. Bolešiny⋌17  7 4  6 77:36   26

7. Sušice B⋌16  8 0  8 83:49   24

8. Mochtín⋌18  7 1 10 52:46   23