Dlouhá Ves – Žichovice 4:0

Očekávalo se, že to bude hodně emotivní derby, a také se to potvrdilo. Hrálo se tvrdě a hlavní rozhodčí Tereza Hessová měla plné ruce práce. Kromě řešení častých nedovolených zákroků rozdala pět žlutých a jednu červenou kartu.

Domácí začali s respektem, který se vytratil hned ve 3. minutě, kdy otevřel skóre Krůs, který dopravil míč za záda náhradního žichovického gólmana Doubka po volném přímém kopu a následném závaru. Hra se zrychlila. Techničtí hráči hostů, kterým se však zranil v 10. minutě Robert Beneš, více kombinovali a zkoušeli pozornost gólmana Hanzla spíš zdálky, domácí bojovali o každý míč a vytvářeli si víc střeleckých pokusů. V 18. minutě zastavila střelu domácího Krůse tyčka a míč se odrazil podél brankové čáry. V 36. minutě už byl ale přesný dlouhoveský Pendl, který se výstavní hlavičkou trefil přesně do horního růžku. Dvě minuty nato zvýšil na 3:0 pro Dlouhou Ves Valvoda, kterému vypracoval šanci po sólové akci Švec, který si položil gólmana, ale ten jeho střelu dokázal vyrazit. Bohužel pro hosty jen k Valvodovi. Žichovice to položilo a na hřišti působily hodně nevýrazným dojmem. Tříbrankovým rozdílem, který asi málokdo čekal, skončil i první poločas.

Žichovičtí se ale o přestávce trochu sebrali, i když podle slov jejich trenéra Krejčího žádná bouřka v kabině nebyla, hned ve 46. minutě si vypracoval pěknou šanci aktivní Jan Beneš. Ale v 57. minutě přišla po hosty další rána – Bálek, který byl faulovaný, neudržel nervy na uzdě, ohnal se po odpískání po soupeři a viděl červenou kartu. V 65. minutě přestřelil po rychlé kombinaci žichovický Jan Beneš, který se ocitl sám před gólmanem, branku a hned z protiútoku Dlouhá Ves trestala. Valvoda si obhodil brankáře a dal čtvrtý gól domácích. Žichovice bojovaly, chtěly zápas dohrát se ctí, Jan Beneš však zahodil v 79. minutě další tutovku. Skóre už se nezměnilo, protože střela domácího Hubeného prosvištěla v 86. minutě těsně kolem tyče, a tak se z cenných tří bodů a skalpu lídra tabulky mohla radovat Dlouhá Ves.

„Už týden před zápasem jsem se bál, s jakou sestavou do Dlouhé Vsi pojedeme. Věděl jsem, že budou chybět Frýzek a Butnaru. Bálek hrát neměl, ale nakonec přijel až z Kadaně, což mě teď štve, protože se nechal naivně vyloučit. Ale naprostá rarita byla, že nám nepřijel gólman Rojík. I přes takové oslabení je ale škoda, že že jsme nedokázali ve druhé půli využít vypracovaných šancí. O poločase za stavu 0:3 jsem klukům řekl, aby dohráli zápas, aby nedostali moc gólů, protože ze zkušeností vím, že když vypadnou ze sestavy takoví fotbalisté, tak že budou problémy. Domácí bojovali, věděli, že body pro záchranu potřebují," uvedl po zápase trenér Žichovic Karel Krejčí.

„Samozřejmě vítězství těší. Máme tři hráče základní sestavy zraněné, takže jsme to plátovali dorostenci, kteří zahráli dobře. Hodně pomohl brzký gól a je fakt, že my jsme na jaře doma stoprocentně úspěšní. Přes zimu jsme hodně zapracovali na fyzičce a zřejmě se to projevuje. Je pravda, že Žichovice byly hodně oslabené a ještě měly vyloučeného hráče. Fotbalistů je ve všech týmech málo a když se vám zraní dva tři, manšaft hraje úplně jinak," uznal dlouhoveský trenér Jaroslav Chlada.

Poločas: 3:0. Branky: 3. Krůs, 36. Pendl, 38. a 66. Valvoda. Rozhodčí: Hessová – Bína, Brůha. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (57. Bálek)

Sestava Dlouhé Vsi: Hanzl, Goby, Valvoda (79. Beránek), Sperl, Krůs, Blažek (67. Dryje), Riepl, Hubený, Kulhánek, Pendl, Švec

Sestava Žichovic: Doubek, Mourek, Jan Beneš, Štěpán, Brož, Robert Beneš (10. Krejčí), Hlaváč, Špírek, Šiška, Bálek, Šimáček