Poprvé se hraje nejvyšší krajská soutěž staršího dorostu samostatně. Poté, kdy v minulých letech museli mít účastníci krajského přeboru dorostu v soutěži starší a mladší dorost s tím, že získané body se sčítaly ve společné tabulce, se nyní hodnotí výsledky pouze v kategorii staršího dorostu a ty rozhodnou o postupech a sestupech. Současný formát ale zdaleka nevypovídá o reálné síle jednotlivých klubů a výsledcích práce s mládeží. Systém střídavých startů toto měřítko odstranil, neboť často hrají kluby se sestavou, kterou tvoří většinou právě hráči z cizích klubů startující na tento střídavý start.

V prvním kole nové sezony uspěly oba týmy z Klatov a jeho předměstí, další dva, Sušice a Horažďovice, se naopak vrátily z Plzně s nepořízenou a Sušičtí i s nepříjemným debaklem.

Luby – Domažlice 3:1 (2:0)

V Lubech se zrodila překvapivá výhra nováčka soutěže nad exdivizním týmem hostů.

Branky: Raišl, Bulka, Opatrný – Jurko. ŽK: 3:1. Rozhodčí: Křen Jiří. Diváků: 40.

Nepomuk – Klatovy 1:2 (1:2)

Utkání bylo od první do poslední minuty herně zcela vyrovnané, obě obrany pracovaly spolehlivě, a tak se šance na obou stranách rodily jen sporadicky. Klatovští využili hned té první, ve 13. minutě se po pohotovém uvolnění Štenglem dostal do výhodné střelecké pozice Lužný a ránou k tyči zahájil letošní novou sezonu. Ve 22. minutě se v pokutovém území nejlépe orientoval Kolář a s klidem vnějším nártem obstřelil domácího brankáře. Euforii z dvoubrankového vedení velice rychle, hned po dvou minutách, zchladili domácí brankou z rohového kopu.

Hra se pak opět ustálila díky zpozornění obranných valů, a tak do konce půle zaujala jen ostrá Kolářova střela z dvaceti metrů, po které se sice domácí brankář natahoval marně, ale která skončila pouze na tyči. Do utkání díky možnosti hokejového střídání zasáhlo tentokrát patnáct klatovských hráčů. Evidentní snaha domácích o vyrovnání chvílemi dostávala hosty pod tlak, kteří ho ale zvládali. Naopak pro ně nátlaková hra soupeře znamenala možnost brejkových přechodů do útoku a toho také využívali. Kvítkova střela levačkou po zemi jen olízla tyč domácí svatyně, Brožovi se ani nadvakrát nepodařilo z bezprostřední vzdálenosti prostřelit brankáře a několik slibných kombinací skončilo na nepřesném zakončení.

„Důležité body ze hřiště soupeře, který byl více než vyrovnaný, nesmírně těší, je to úvod do sezony jako hrom. Moc bychom si přáli, aby se podařilo klukům zopakovat podobnou hru i příští týden v Domažlicích, jejich sebevědomí by tím určitě narostlo, a toho bude do dalších duelů s těžšími soupeři zapotřebí,“ řekl spokojený trenér klatovských dorostenců Karol Žák.

Sestava Klatov: Opl, Sláma, M. Brož, Rendl, Denk, Thomayer, Kodýtek, Schwarz, Štengl, Kolář, J. Brož, Lužný, Uruba, Boublík, Kvítek, Hofman

Doubravka – Horažďovice 3:1 (1:1 – podrobnosti nehlášeny).

SŠ Plzeň – Sušice 8:0 (2:0 – podrobnosti nehlášeny).

(sed)