Některé fotbalové týmy z Pošumaví měly o víkendu poslední možnost ladit formu v přípravných zápasech. O víkendu totiž pro mužstva mužů z Pošumaví – s výjimkou 1. B třídy, skupiny B – začíná fotbalový podzim.

Rokycany – Klatovy 4:0 (3:0)

V sobotu zajížděl tým Klatov na půdu divizních Rokycan, kde sehrál poslední přípravné utkání před novou sezonou. Soupeřem mu byl domácí celek doplněný o hráče mistrovské Viktorie Plzeň, včetně Edgara Malakyana, který nastoupil na levé záloze. A byl to právě on, který se po zbytečné ztrátě uprostřed hřiště dostal k míči, prošel až do vápna a tam byl faulován. Nařízený pokutový kop domácí hráč bezpečně proměnil. Zbytečné chyby Klatov se opakovaly v první půli ještě dvakrát. Dalo by se tedy říci, že hosté nabídli domácím všechny tři góly jako na podnose. Přesto se v prvním poločase hrál oboustranně dobrý fotbal.

Druhý poločas nabídl pouze jednu branku z kopačky Malakyana, který nedal při trestném kopu z hranice vápna Lorencovi šanci, a uzavřel tak skóre zápasu na konečných 4:0.

Sestava Klatov: Herman (Lorenc) – Brož, Mészáros, Blažek, Janda, Šinál, Cihlář, Matějka Daniel, Kadlec, Skala, Šmejkal. Střídali: Štengl, Votípka, Lužný

Pačejov – Bělčice 1:0 (1:0; branka: 25. Bokr z PK)

Za úmorného vedra se hrál v Pačejově další přípravný zápas s přívlastkem pouťový. V poli se hrál celkem vyrovnaný fotbal, i když si hosté během zápasu dokázali překvapivě vytvořit více vyložených šancí, ale ani ty největší nedokázali proměnit. O výsledku tak rozhodla 25. minuta, kdy byl v pokutovém území faulován domácí Ondřej Havlíček. Byl nařízený pokutový kop a jeho exekutor Petr Bokr nekompromisní střelou rozhodl o vítězství domácích. Utkání řídil jako hlavní rozhodčí Jiří Petržilka, na čarách mu asistovali Jan Cihlář a Miroslav Holeček.

Sestava Pačejova: Štěpán (2. poločas Boř) – Lávička, P. Ticháček, Kolářík, Hosnedl, Bokr, Mrázek, Klásek, Hlůžek, J. Ticháček, Havlíček. Střídali: Kalčík, Kopáček, Königsmark

Svéradice – Žichovice 0:2 (0:1; branky: Špírek, Šiška; rozhodčí: Velíšek)

Utkání, které by mělo pro domácí mělo být již poslední prověrkou před vstupem do podzimní části 1. A třídy, připomínalo klasický letní „přáteláček". Hrálo se ve velkém vedru, oba týmy nastoupily pouze s jedenácti hráči bez možnosti střídání. Domácí byli v poli aktivnější, ale své šance nevyřešili správně a hosté naopak dvě brejkové příležitosti zakončili úspěšně, a připsali si tak další překvapivý výsledek.

„Na hřišti účastníka 1. A třídy jsme sehráli takticky velmi dobrý zápas a zaslouženě vyhráli. I hráči širšího kádru dokázali, že s nimi trenér může počítat," zhodnotil vítězný zápas žichovický Radim Šiška.

Sestava Žichovic: Rojík – Brož, Frýzek, Jiřík, Štěpán, J. Beneš, Šiška, Jeřábek, R. Beneš, Špírek, Švehla

Vrhaveč – Měcholupy 2:1 (1:0; branky: Karel Mundl 2 – Miroslav Valečka)

Osek B – Svéradice B 4:0 (2:0)

Velká škola čekala v tomto duelu na mladý svéradický tým na tréninkovém hřišti v Chanovicích. Nováček jihočeské 1. B třídy z Oseka, vedený donedávna ligovým fotbalistou Václavem Mrkvičkou, jim míč moc nepůjčoval a výsledkem byly čtyři branky ve svéradické síti.

Měčín – Chlumčany 2:4 (poločas neuveden, branky Měčína: Jan Klíma, Karel Bureš)

V průměrném utkání domácí po hrubých chybách umožnili hostům čtyřikrát skórovat. Utkání rozhodoval Michal Bureš.

Běšiny – Strážov 2:1 (2:0; branky: Ceplecha, Mayer F. – Presl A.; rozhodčí: Lažánek)

Železná Ruda B – Strážov B 2:2 (1:0; branky Strážova B: Vacík J., Míšek L.)

Ježovy – Švihov 1:8 (1:2; podrobnosti neuvedeny)

V tropickém počasí dokázali domácí výborně připravenému soupeři vzdorovat pouze první poločas.

STARŠÍ DOROST

Horažďovice – Blatná 4:2 (2:1; branky Horažďovic: Tomáš Nováček 2, Lukáš Mareš, Jiří Motl)

Sestava Horažďovic: Ondrejíčka V., Vrzal, Šašek, Pařil, Boček, Panuška, Vachuška, Kovář, Nováček, Motl, Mareš, Pikeš

Miroslav Sedlmaier