V dalším kole české divize dorostu hostili fotbalisté Klatov soupeře z horní části tabulky – mužstvo Strakonic.

Klatovy – Strakonice

Starší dorost: 1:2 (0:1)

„Do utkání jsme šli s cílem vyhrát, a získat tak důležité body. Bohužel po hrubých chybách obrany, které by se neměly stávat zvlášť v pokutovém území, a po několika neproměněných šancích se nám získat body nepodařilo,“ řekl trenér dorostenců TJ Klatovy Stanislav Trnka. „Náš tým se pohybuje v sestupové oblasti a není divu, že v družstvu panuje nervozita, zvlášť když další zápas nehrajeme na domácím hřišti. Nemohu říct, že by mužstvo zklamalo, snaha o dobrý výsledek byla i v tomto průměrném utkání. Nyní musíme udělat vše pro to, abychom v dalších zápasech bodovali a zachránili divizní příslušnost,“ dodal Trnka.

Branka za domácí: Matějka; ČK: 1:0. Sestava Klatov: Riška - Mundl, Veselka, Kazmirčík, Kološ - Křížek, Janda, Sýkora, Matějka - Lukeš,Výtisk.

Mladší dorost: 3:2 (2:0)

„Mladší dorostenci vyhráli zaslouženě, v průběhu utkání byli lepším týmem. Jejich výkony jsou jistě příslibem pro další vývoj mládežnického fotbalu v Klatovech,“ uvedl trenér Stanislav Trnka.

Branky za domácí: 20. a 75. Ulrych, 70. Pivoňka; ŽK: 1:2. Sestava Klatov: Kašpar - Tokár, Pivoňka, Zedek, Schwarz - Čížek (Kolář), M. Brož (Uruba), Skala - Raišl (J. Brož) - Ulrych, Lužný (Lukeš).

Miroslav Sedlmaier