K druhému utkání zimního fotbalového turnaje, Memoriálu Josefa Ibermajera, hraného na umělém trávníku Senca Doubravka a pořádaného domácím klubem nastoupily divizní Klatovy v kombinované sestavě.

Soupeřem Klatov byl druhý celek minulého ročníku a po podzimu pátý tým tabulky krajského přeboru mužů, Spartak Chrást. Původně se Klatovy měly utkat s Příkosicemi, které ale nedaly pro utkání dohromady dostatečný počet hráčů.

Chrást - Klatovy3:3

Úvod zápasu patřil chrásteckému soupeři, který byl aktivnější, ale první dvě branky padly do jeho sítě. Klatovy šly do vedení ve 29. minutě hry po krásné akci, kterou z brejku zakončil útočník Beneš. Brankovou přestřelku viděli diváci v dalších dvou minutách zápasu. Svěřenci klatovského trenéra Jiřího Tomana dali druhý gól po kombinační akci zakončené Pavlíkem a Chrást se radoval poté, když klatovský obránce Ladislav Hovorka ve snaze odvrátit centr soupeře před Lorencovu svatyni nešťastně usměrnil do vlastní sítě. Další góly v první půli utkání nepadly, a tak fotbalisté Klatov odcházeli k přestávce do kabiny s jednobrankovým náskokem.

Chrástu se vydařeným vstupem do druhého poločasu pátečního duelu dvěma slepenými góly v 50. a 52. minutě stav zápasu podařilo otočit na 3:2 v jejich prospěch, ale poslední slovo měli klatovští fotbalisté. A to zásluhou Rendla, který v 65. minutě hry srovnal skóre na konečnou a spravedlivou dělbu bodů.
Klatovy si tak do tabulky tradičního plzeňského zimního fotbalového turnaje po prohře v minulém týdnu se Slávií Vejprnice 0:2 připsaly první bod.

Poločas: 1:2.
Branky za Klatovy: 29. Beneš, 31. Pavlík, 65. Rendl.

Sestava Klatov:Lorenc (54. Heřman) – Rendl, Bečka, V. Hovorka, Bušta , Voráček (46. J. Matějka) , Meszáros , Pavlík, Sýkora (Voldřich), Beneš (64. D. Matějka), P. Hovorka.

Miroslav Sedlmaier