KRAJSKÝ PŘEBOR DOROSTU

Finálová skupina o 1. – 5. místo

STARŠÍ DOROST

Starší dorostenci Klatov chtěli na domácím hřišti napravit nepovedený čtvrteční zápas, kdy podlehli v Plzni v předehrávce posledního kola domácím energetikům po boji 3:4. Stín nad prohrou v Plzni zmizel a Klatovští se radovali z vítězství po výborně odehraném druhém poločase.

Předehrávka 9. kola: Dynamo ZČE – Klatovy 4:3 (1:2). Podrobnosti nehlášeny.

Klatovy – Vejprnice 3:1 (0:1; branky Klatov: Krásný,
Kaas, Harmady)

V prvním poločase nevyužil šanci pokutového kopu domácí Krásný. Další šanci nevyužil Dolanský, který nastřelil břevno, a na břevně skončila i střela Krásného. Trest přišel v podobě inkasované branky ve 40. minutě, kdy Rozbouch využil zaváhání obrany a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Druhá polovina utkání pak již byla zcela v režii domácích a byla otázka času, kdy šance promění. Vyrovnání se Klatovští dočkali po deseti minutách. Po individuální akci Bláhy se trefil Harmady. Za šest minut vstřelil vedoucí gól Krásný, který se zbavil obránce, udělal kličku brankáři a skóroval. Třetí branku přidal

MLADŠÍ DOROST

Klatovští mladší dorostenci také v Plzni prohráli, ale v domácím zápase s Vejprnicemi jasně dominovali.

Předehrávka 9. kola: Dynamo ZČE – Klatovy 4:0 (2:0). Podrobnosti nehlášeny.

Klatovy – Vejprnice 8:0 (3:0; branky: Skýpala 4, Zedek, Šleis, Křepel, Pivoňka)

V jednostrannou záležitost se proměnil zápas mladších dorostenců Klatov proti Vejprnicím. Domácí v prvních dvaceti minutách excelovali a pohlednými přízemními kombinacemi se dostávali do šancí. První z nich využil Zedek, když v 7. minutě z dálky trefil roh brány. V 16. minutě přidal druhý gól Skýpala a o minutu později se trefil i Křepel. Ve 20. minutě to bylo 4:0 pro Klatovy, když se podruhé a ne naposledy v zápase trefil Skýpala. Poté domácí ubrali z aktivity a další branka přišla až pět minut před odchodem do kabin, kdy Skýpala završil hattrick. Po přestávce už se hrálo pouze v prostoru třiceti metrů od hostující branky, protože hosté se zmohli jen na odkopávání balónů. Branky padly už jen tři. Postarali se o ně domácí Šleis, opět Skýpala a Pivoňka.

1. Dynamo ZČE 7 5 1 1 73: 29 32
2. SŠ Plzeň 6 4 2 0 59: 29 29
3. Klatovy 7 4 1 2 58: 29 29
4. Domažlice 7 1 1 5 22: 79 14
5. Vejprnice 7 0 1 6 19: 65 7

KRAJSKÁ SOUTĚŽ DOROSTU

Tři kola před koncem krajské fotbalové soutěže dorostu se zdálo, že je o prvenství prakticky rozhodnuto. Jarní části soutěže vládly týmy z Pošumaví, výsledky pak nejvíce vyčnívaly Horažďovice a Nýrsko.

Mochtín sice vyhrál přímý souboj s Horažďovicemi 5:2, ale tři jarní prohry v Blovicích, v Nýrsku a ve Stodě ho téměř vyřadily ze hry o první místo.

Tam se přesto obhájce loňského prvenství nyní vrátil, když využil klopýtnutí Horažďovic, které doma prohrály na penalty souboj s Hradešicemi. Když nevyzpytatelný, ale stále dobrý Chotěšov po nerozhodném poločasovém výsledku rozstřílel v Železné Rudě domácí Nýrsko, čekal na Mochtín příjemný návrat na trůn této soutěže.

Horažďovice – Hradešice 3:3 (1:2; na PK: 2:3; branky: T. Greger, Vachuška, Boček – Buchta 2, Vaněček; rozhodčí: Pena; ŽK: 0:1; diváků: 30)

Nýrsko – Chotěšov 1:6 (1:1; branky: 30. Janovský – 8. Vítek, 50., 83. Karban, 62., 67. Braun, 85. Kavka; rozhodčí: Bína)

V prvním poločase se hrálo vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Značně prořídlá sestava domácích přišla po první půli o další dva zraněné hráče a dobře hrající hosté toho dokázali využít.

Sestava Nýrska: Kubečka, Penc, Kováč, Nguyen, Vávra, Havel, Janovský, Toman, Jelínek, Němec, Kopecký, Novotný

Mochtín – Postřekov 5:1 (3:1; branky: 16., 69. J. Pretzelmayer, 29. Žiak, 40. Šot, 50. Kotlan – 30. Václavovič; rozhodčí: Klička; hráno bez karet; diváků: 40)

Mochtín splnil roli favorita a jednoznačně vyhrál. Postřekov měl kvalitu v útoku, ale naštěstí pro domácí své šance v prvním poločase neproměnil. Mochtín byl naopak v zakončování efektivnější. Ve druhém poločase již kontroloval hru a dokráčel si pro další tři body.

Luby – Mrákov 3:0 (1:0). Podrobnosti nehlášeny.

Nepomuk – Sušice 1:3 (0:2). Podrobnosti nehlášeny.

STARŠÍ ŽÁCI

Nečekaný a příjemný obrat se rýsuje pro starší žáky Klatov, kteří se pomalu loučili s nadějí, že mohou potřetí za sebou obhájit titul nejlepšího týmu ve své kategorii v rámci kraje. Naděje je zpět poté, kdy vedoucí Domažlice prohrály v předehrávce posledního kola v Blšanech. Pokud zvládnou Klatovy poslední dvě kola, budou mít titul v kapse.

Jediného vítězství dosáhl z týmů z Klatovska v tomto kole Start Luby, který v derby doma zvítězil nad Horažďovicemi. Sušice se znovu doma přesvědčila po vysoké prohře s lídrem z Domažlic, jak daleko je letos svými výkony za nejlepšími týmy v kraji.

Klatovy – Vejprnice 0:0 (na PK: 3:4; rozhodčí: Koura; diváků: 30)

Hosté byli důraznější a lepší v prvním poločase, domácí předvedli lepší výkon v poločase druhém. Šance na skórování měly oba týmy, ale vstřelit branku se nakonec nikomu nepodařilo. V penaltách pak byli šťastnější hosté.

Senco Doubravka – Nýrsko 3:2 (1:1; branky: 16. Fleissig, 60. Půta, 70. Kellich – 34. Valenta, 43. Šmíd; rozhodčí: Kořan; ŽK: 1:0; diváků: 20)

Od úvodních minut udávali hosté tempo hry, ale ojedinělé výpady domácích byly velmi nebezpečné. Jeden skončil na tyči a druhý již v brance. Nýrsku se ale do poločasu podařilo vyrovnat. Ve druhé půli se hra vyrovnala. Hosté šli do vedení, ale v závěru utkání se projevilo, že Nýrští měli na střídání kvůli nemocem a zraněním na střídání pouze náhradního brankáře. Jejich krutou prohru zpečetil gól v poslední minutě utkání.

Luby – Horažďovice 4:1 (2:1; branky: 27., 52. Mužík, 29. Flosman, 57. Votava – 13. Bartheldy; rozhodčí: Hovorka; ŽK: 3:1; diváků: 40)

Vedení se ujali ve 13. minutě hosté, akci zakončil Bartheldy. Domácí vyrovnali ve 27. minutě, kdy se po pravé straně prosadil Mužík a ve 29. minutě poslal Flosman domácí do vedení. Ve druhé půli se v 52. minutě znovu prosadil Mužík, který po samostatné akci zvyšoval na 3:1 a konečné skóre uzavřel přesnou střelou Votava.

Sušice – Domažlice 1:9 (1:4). Podrobnosti nehlášeny.

MLADŠÍ ŽÁCI

Prvenství má již dlouho dopředu v kapse suverén letošního ročníku v mládežnických soutěžích v kraji tým SK Klatovy 1898. Kromě toho, že má na druhé Domažlice náskok neuvěřitelných 21 bodů, ještě nyní přidal klatovský tým další primát. V utkání proti Vejprnicím dosáhl v tomto ročníku dvousté branky. Střelcem jubilejní branky se stal Vojtěch Petrželka.

Z týmů z Pošumaví v posledních kolech mají stále o co hrát Nýrsko a Sušice. Nýrsko bojuje o udržení 3. místa, Sušice by si ještě mohla polepšit na 5. místo, na které ztrácí tři body. Na nováčka si velmi zdatně vede i Start Luby, který musel v tomto kole o vítězství bojovat proti Horažďovicím. Startu zajistil plný počet bodů hattrick Daniela Kaisera.

Doubravka – Nýrsko 1:2 (1:0; branky Nýrska: Bastl, vlastní)

Utkání přineslo oboustranně hezký fotbal a výbornými výkony obou brankářů, ale Okula měla trochu navrch. Po akci Bastla srovnala manko z prvního poločasu a v závěru utkání po přihrávce Keřlíka na brankovou čáru si pak domácí obránce srazil míč do vlastní brány.

Klatovy – Vejprnice 5:2 (3:2; branky: 6., 30. Sojka, 27. Kirpal, 52. Petrželka, 60. Kutka – 1. vlastní, 12. Majer; rozhodčí: Koura; hráno bez karet; diváků: 50)

Hosté spoléhali na brejkové situace a dvakrát z nich skórovali. Domácí tým trpělivě dobýval branku soupeře kombinační hrou a do konce prvního poločasu skóre otočil ve svůj prospěch. Druhá půle už byla hra na jednu branku, kdy se několika úspěšnými zákroky blýskl brankář hostů.

Luby – Horažďovice 3:2 (1:0; branky Lub: Kaiser 3)

Sušice – Domažlice 4:2 (2:1). Podrobnosti nehlášeny.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ ŽÁKŮ

V posledním kole krajské fotbalové soutěže žáků čekal jediného zástupce Pošumaví Klatovy B doma Holýšov. Vzhledem k tomu, že hosté přijeli do Klatov pouze s osmi hráči, nabídla se domácím velká šance vylepšit si skóre a dotáhnout souboj na dálku o 3. místo s Horšovským Týnem do úspěšného konce. Pět gólů ale nestačilo.

Klatovy B – Holýšov 5:0 (0:0; branky: Barborka 2, Jirotka, Havlíček, Partyngl; rozhodčí Hájek; hráno bez karet; diváků: 30)

Domácí se do osmi hráčů soupeře pustili s velkou chutí, ale tři gólové šance z první desetiminutovce nevyužili. Po úvodním tlaku tempo hry opadlo a domácí se začali utápět v nepřesnostech, což bránícím hostům vyhovovalo. Vstup do druhého poločasu už byl pro domácí podstatně lepší, protože se po kombinační akci ve 36. minutě po dorážce Jirotky ujali vedení. Za deset minut se prosadil Havlíček a zvýšil na 2:0. V 51. minutě zahráli hosté malou domů a tu jejich brankář chytil do ruky. Po nepřímém volném kopu uvnitř pokutového území se přesně trefil Barborka, který si za šest minut připsal další branku. O poslední střelecký zápis klatovské zálohy v tomto soutěžním ročníku se postaral její kapitán Partyngl, a hezkou střelou tak podtrhl podstatně zlepšený výkon domácích ve druhém poločase a jejich zaslouženou výhru.

OKRESNÍ PŘEBOR DOROSTU

Okresní fotbalový přebor dorostu, který se hrál vzhledem k pěti účastníkům čtyřkolovým systémem, má před sebou poslední kolo. Již před jeho odehráním je současné pořadí v tabulce definitivní.

V tomto kole se střetly týmy, které vyčnívaly nad ostatní. Utkání v Nezamyslicích potvrdilo, že skutečný suverén byl pouze jeden, domácí celek, který zvítězil nejen v tomto duelu nad Hartmanicemi, ale s náskokem deseti bodů se stal vítězem přeboru.

Bolešiny – Nalžovské Hory 7:0 (1:0; střelci branek nehlášeni; rozhodčí: Rubáš; ŽK: 0:3; diváků: 30)

Nezamyslice – Hartmanice 3:1 (1:0; střelci branek nehlášeni; rozhodčí: Petržilka; ŽK: 2:3; diváků: 30)

SKUPINA O 1. – 8. MÍSTO

Jediným týmem, který dokázal jistému vítězi Pačejovu vzít bod na jeho hřišti, byla rezerva Klatov. Proto se i v odvetě očekával zajímavý zápas. Očekávání se naplnilo a znovu se schylovalo k remíze. K výhře lídra však dala signál vyrovnáním Šárka Růžičková a vítěznou tečku udělali v posledních čtyřech minutách Masopust a Frančík. Odložený duel Luby B – Nalžovské Hory se hrál včera.

Klatovy B – Pačejov 2:4 (1:1; branky: 5. Fiala, 36. Kucharik – 17. Fiala, 41. Růžičková, 56. Masopust, 58. Frančík; rozhodčí: Petrželková; hráno bez karet; diváků: 30)

Švihov – Sušice B 1:0 (0:0; branka: 49. Benda; rozhodčí: Petrželková; hráno bez karet; diváků: 30)

Bolešiny – Hrádek 4:5 (1:4; rozhodčí: Hovorka; ŽK: 1:0; diváků: 20)

Dohrávka 5. kola: Nalžovské Hory – Klatovy B 4:3 (3:1; branky: 2., 6. Herz, 13., 42. Kirpal – 28. Jánský, 47. Šulda, 6. Kovařík; rozhodčí: Petrželková; hráno bez karet; diváků: 30)

SKUPINA O 9. – 16. MÍSTO

Ve této skupině je již rozhodnuto o 9. místě, na kterém skončí Mochtín. Na 10. místo jsou však tři kandidáti – Strážov, Plánice a Kolinec. Strážov má k dobru tři body, když nyní vyhrál šestý zápas v řadě. Kolinec si polepšil výhrou v Měčíně a Plánice získala doma povinné body s posledními Chanovicemi, které se ale lepší zápas od zápasu a mohou, stejně jako Dlouhá Ves.

Mochtín – Dlouhá Ves 4:2 (1:2; rozhodčí: Javorský; hráno bez karet; diváků: 20)

Plánice – Chanovice 3:2 (2:1; rozhodčí: Lojík; hráno bez karet; diváků: 40)

Strážov – Žichovice 5:0 (2:0; branky: 5., 26. Holub, 34. Chval, 52. Bouberle, 60. Svoboda; rozhodčí: Petrželková; hráno bez karet; diváků: 20)

Měčín – Kolinec 1:2 (0:1; branky: 40. Hajšman – 12. Potužák, 43. Altman; rozhodčí: Blaheta; hráno bez karet; diváků: 30)

1. Mochtín⋌6 5 0 1 82:46   38

2. Strážov⋌6 6 0 0 38:44   29

3. Plánice⋌6 5 0 1 46:58   26

4. Kolinec⋌6 3 0 3 53:66   26

5. Žichovice⋌6 1 0 5 32:108 18

6. Měčín⋌6 2 0 4 37:66   17

7. Dlouhá Ves⋌6 2 0 4 27:83   15

8. Chanovice⋌6 0 0 6 18:162  1