V sobotu to budou na Klatovsku zápasy v Lubech a v Mochtíně. Do Lub přijede soupeř, který vévodí tabulce a pro domácí je to nabídka získat skalp lídra tabulky. V Mochtíně půjde o souboj dvou nejčastějších rivalů v 1.B třídě s Luby. Domácí ještě na jaře neztratili ani bod a mají šanci se bodově dotáhnout na svého soupeře, který je na druhém místě a ztrácí na Spálené Poříčí dva body.

V neděli se bude divák na Horažďovicku rozpakovat, zda má navštívit zápas krajského přeboru v Horažďovicích, ve kterém domácí budou mít těžký úkol porazit Město Touškov, anebo má zamířit do Svéradic, kam zavítá v pošumavském derby Švihov. Na Sušicku v sobotu může fotbalový labužník zamířit na hřiště v Dlouhé Vsi, kde domácí přivítají v duelu 1.B třídy nebezpečné Dobřany, a v neděli si určitě nenechá ujít zápas dvou předních týmů 1.A třídy, ve kterém domácí hostí druhé v tabulce Stříbro.

Začátek zápasů je, pokud není jinak uvedeno, v 17.00 hodin.

Sobota 2. května

1.A třída
Zbiroh – Žichovice. I přes velké procento úspěšnosti domácích na svém hřišti Žichovice to venku umí, ale musí zapomenout na to, že na tomto hřišti před rokem prohrály vysoko 5:0. Luby - Horní Bříza. Hosty v minulém kole doma potrápila rezerva TJ Klatovy, Luby zase přivezly bod z Chlumčan. Pokud budou domácí v plné síle, pak mohou myslet i na vrácení těsné podzimní prohry v H. Bříze i s úroky. Křimice - Nýrsko. Nýrsko čeká v Křimicích další duel o šest bodů. Ten v minulém kole doma zvládlo a výhra nad Blovicemi by měla být do tohoto zápasu povzbuzením.

1.B třída - skupina B
Pačejov - Záhoří. Pačejov překvapil v Přešticích výhrou a zabral tak doslova v hodině dvanácté. S posledním Záhořím by měl jen splnit svůj úkol povinného zisku třech bodů. Dlouhá Ves - Dobřany. Hosté ještě z Dlouhé Vsi body nepřivezli a domácí Tatran, který překvapil výhrou v Losiné, by měl po vítězství vplout do klidnějších nesestupových vod středu tabulky. Mochtín - Strážov. V boji o body se za posledních deset let utkávají oba kluby velmi často. Jen od roku 2003 bude utkání v Mochtíně již dvanáctým vzájemným zápasem, z toho již jubilejním desátým v 1.B třídě. Vyrovnaný byl i poslední souboj na podzim ve Strážově, který vyhráli Strážovští těsně 2:1. Domácím to na jaře jde, jsou letos úspěšnější než Strážov, a na svém hřišti to budou chtít také potvrdit.

Okresní přebor: Hory Matky Boží – Hrádek, Velké Hydčice – Dešenice, Měčín - Sušice B, Nezamyslice - Horažďovice B, Vrhaveč - Bezděkov, Železná Ruda - Janovice

III. třída: Hradešice B – Bolešiny (16.00), Měcholupy – Týnec, Myslív – Žihobce, Neznašovy - Nalžovské Hory, Malý Bor - Luby B, Kasetice – Velhartice.

IV. třída: Ježovy – Plánice, Soběšice - Svéradice B, Milčice - Hrádek B (14.00).

Neděle 3. května

Divize
Meteor Praha – Klatovy. (10.15, hřiště Libeň). Meteor, který od pátého kola na svém hřišti neprohrál, si body přivezl navíc i na podzim z Klatov, nemůže mít z tohoto pohledu jinou roli v zápase než roli favorita.

Krajský přebor
Horažďovice - Město Touškov. M.Touškov bude těžkým soupeřem, o čemž svědčí, že je to tým mající na hřištích na jaře velmi dobrou bilanci. Domácí ale budou proti a určitě chtějí vrátit soupeři prohru 3:0 z jejich hřiště. Staňkov – Chanovice. Na podzim si překvapivě odvezl z Chanovic poslední tým tabulky bod. Vhledem k rozdílné jarní úspěšnosti by měly Chanovice ve Staňkově bodovat.

1.A třída
Klatovy B - Nepomuk. Domácí rezerva, povzbuzená jednak první jarní výhrou nad Chlumčany a kvalitním výkonem v Horní Bříze a proti Nepomuku, se bude hodně snažit. Vždyť prohra na podzim v Nepomuku 8:0 volá po odplatě. Sušice - Stříbro. Sušice by měla v duelu druhým celkem tabulky potvrdit, že nehraje jen na těsné výsledky, a že také má kanonýry, kteří umí potěšit oko diváků i výhrou o víc než jednu branku.

1.B třída - skupina B
Svéradice – Švihov (16.00). I před podzimní prohru zanechaly Svéradice ve Švihově dobrý dojem a jsou odhodláni se soupeřem být doma stoprocentně úspěšní. Chlumčany B - Hradešice. Tři prohrané zápasy domácích s hosty a skóre 3:15, které hovoří ve prospěch hostů, naznačuje, kdo by z těchto soupeřů měl tahat v zápase za delší konec.

Okresní přebor: Veřechov - Mochtín B (15.00).

III. třída: Chanovice B – Kolinec (14.00).

IV. třída: Bezděkov B - Měčín B, Strážov B – Dlažov (16.00), Spůle – Křenice (16.00, hřiště Pocínovice), Vrhaveč B – Zavlekov, Pačejov B - Kašperské Hory (15.00), Žichovice B - Velký Bor (15.00), Nezamyslice B – Hartmanice (14.00).

Miroslav Sedlmaier