Tentokrát se v 1. A třídě střetnou Svéradice s Nýrskem a rozhodně to nebude žádná idylka. Bude to derby na ostří nože, neboť domácí potřebují ještě nějaký bod přidat k jistotě vyhnutí se barážovým kláním o záchranu, hostům zase leží nůž na krku v podobě hrozby přímého sestupu.

Nicméně kromě toho, že i následující kolo fotbalových soutěží bude mít co nabídnout, bude na Sušicku další fotbalový svátek – 19. ročník mezinárodního turnaje mládežnických týmů OTAVA CUP. Proto muži Sušice sehrají doma netradičně svůj zápas v sobotu s posledním celkem tabulky, Horšovským Týnem.

Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, v 17 hodin.

SOBOTA 18. KVĚTNA

KRAJSKÝ PŘEBOR

Klatovy – Rapid Plzeň. Pět zápasů, jedno vítězství, dvě remízy a dvě prohry příliš důvodů ke spokojenosti v Klatovech nedávají. Zklamání by mohla vystřídat radost z výhry nad soupeřem, kterému v Plzni na podzim uštědřily Klatovy půltuctovou porážku.

Horní Bříza – Horažďovice. Domácí měli v minulém ročníku na kahánku se sestupem, nyní jsou na tom o něco lépe, ale žádné zázračné výsledky na jaře nepředvádí. Určitým varováním pro favorizované hosty je poslední vítězství Horní Břízy nad Vejprnicemi.

Sušice – Horšovský Týn. Pokud se představí domácí ve stejném světle jako v derby proti Lubům a nebo zopakují výkon, kterým se prezentovali ve středu ve vítězném duelu proti Horažďovicím, pak není pochyb o tom, že body zůstanou v Sušici.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

Starý Smolivec – Pačejov. Domácí o svoji jistotu v soutěži i pro příští ročník bojují příkladně a uvidí se, jestli jim to bude stačit. Naposledy se jim jejich snaha vyplatila v Dlouhé Vsi. Také proto nečeká hosty při obhajování jejich podzimního vítězství 1:0 nic lehkého.

Švihov – Hradešice. Domácí by brali zopakovat na jaře vydřené dvě remízy na svém hřišti. Nyní to ale bude se soupeřem, který po netradičně špatném úvodu jara dohání bodový výpadek, a tím i udržení šance zahrát si ze druhého místa baráž o postup.

OKRESNÍ PŘEBOR

Mochtín B – Sušice B, Nezamyslice – Vrhaveč, Luby B – Janovice, Železná Ruda – Hrádek, Bolešiny – Týnec, Velký Bor – Chanovice

III. TŘÍDA

Kašperské Hory – Neznašovy, Nalžovské Hory – Velhartice (16.00), Velké Hydčice – Klatovy B, Hartmanice – Malý Bor (14.00)

IV. TŘÍDA – SKUPINA A

Dlažov – Bezděkov B, Dešenice – Janovice B, Nýrsko B – Spůle (16.00), Ježovy – Křenice

IV. TŘÍDA – SKUPINA B

Budětice – Kolinec (16.00; hř. Rabí), Soběšice – Milčice, Hory Matky Boží – Pačejov B, Plánice – Svéradice B (16.00)

NEDĚLE 19. KVĚTNA

KRAJSKÝ PŘEBOR

Koloveč – Luby (16.00). Lubští z pěti zápasů sehraných na jaře venku nepřivezli ani bod. Na hřišti lídra tabulky bude mít Start ale jiné starosti – aby tam zápas absolvoval se ctí a bez debaklu, který tam utrpěla letos domažlická rezerva.

1. A TŘÍDA

Svéradice – Nýrsko (16.00). Kdyby bylo možné v tomto zápase získat šest bodů, pak to je porce, která by již domácí prakticky zbavila barážových starostí. Bude to boj také o to, zda se domácím podaří Okule vrátit těsnou prohru 2:3 z podzimního souboje v Nýrsku.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

Žichovice – Losiná (15.00). Jediné, co si domácí nyní nemohou dovolit, je ztratit doma body perně vybojované venku. Losiné stačil ve Strážově průměrný výkon na zisk tří bodů, ale umí ještě víc a její brejky jsou smrtící.

Žákava – Mochtín. Hosté jsou již blízko k postupu, domácí zase krůček k propadu mezi aspiranty boje o záchranu. Jak to tedy dopadne v duelu, ve kterém se střetnou dva nejlepší týmy v domácím prostředí? Domácí na svém hřišti ještě letos neztratili ani jeden bod…

Strážov – Dlouhá Ves (16.00). Domácí chtějí svoji jistotu i úspěšnou odvetu za prohru 1:2 v Dlouhé Vsi, hosty zase motivuje zisk druhého místa a účast v baráži.

SK ZČE Plzeň B – Měčín. Podzimní remíza v Měčíně jen potvrzuje to, že na straně domácích je kvalita, jen jde o to, zda se s ní dokáže proti zkušenému soupeři domácí parta prosadit.

OKRESNÍ PŘEBOR

Horažďovice B – Běšiny (15.00)

III. TŘÍDA

Hradešice B – Měcholupy (16.00), Bezděkov – Strážov B, Žihobce – Veřechov

IV. TŘÍDA – SKUPINA A

Měcholupy B – Vrhaveč B, Měčín B – Bolešiny B (15.00)

IV. TŘÍDA – SKUPINA B

Hrádek B – Kvasetice, Nalžovské Hory B – Zavlekov (14.30).

Miroslav Sedlmaier