Předposlední podzimní kolo ve fotbalové I.B třídě bylo zároveň pro týmy hrající na domácím hřišti posledním vystoupením v souboji o mistrovské body v tomto roce. Některé zápasy skončily podle očekávání, jiné týmy zase naděje do nich vkládané nesplnily.


Do kategorie těch očekávaných lze bezesporu zařadit výsledek na domácím hřišti FC Švihov. O své povinné výhře nad na podzim propadajícího Záhoří a hladkém zisku tří bodů rozhodli už v prvním poločase, ve kterém zatížili konto svého soupeře půltuctem branek. Naštěstí pro hosty a k neprospěchu pro domácí se brankostroj v druhé půli zastavil a vylepšování skóre si musí nechat na poslední kolo do Losiné. Zde to asi tak snadno jako se Záhořím ale nepůjde.


Dlouhá Ves se výsledkově v posledních zápasech zlepšila. O tom není pochyb, ale že dokáže přivézt bod z Mochtína za remízu 2:2, ze hřiště, kde před týdnem nechal tři body i lídr tabulky ze Spáleného Poříčí, se rozhodně čekalo méně. V prvním poločase Dlouhá Ves v tomto klání herně zcela propadla. Mochtínu tak jako v několika dalších podzimních zápasech zklamali střelci, čehož nakonec litoval na konci, kdy se o body v tomto body musel už potřetí v tomto ročníku dělit. Primát domácí neporazitelnosti sice Mochtín drží, ale na druhé straně na první bod venku stále čeká. Že by to vyšlo v tom posledním podzimním zápase v Předenicích?


Sokol Pačejov znovu potvrdil, že o co se mu daří lépe se soupeři z Pošumaví venku, o to daleko hůře vychází ze soubojů na hřištích soupeřů, za kterými zajíždí na jižní Plzeňsko. Po prohře v Předenicích, ve Spáleném Poříčí i v Dobřanech, neuspěl ani v Chlumčanech, tedy na hřišti, kam si v posledních kolech jezdili ostatní soupeři pro body. Tři body, které získala domácí rezerva, jí pomohly k tomu, aby opustila poslední místo tabulky, a proto prohra v té době s posledním v tabulce musí Pačejovské hodně mrzet!


SK Strážov v duelu doma sice splnil úlohu favorita a porazil exúčastníka I.A třídy Sokol Losiná 2:1, ale hrou tentokrát nenadchl. Přesto se opět bodově dotáhl na Spálené Poříčí, které si udržuje vedení jen lepším skóre o jedinou branku. Kdo nakonec usedne na trůn podzimního vítěze, o tom rozhodne až poslední kolo. Spálené Pořící hraje v Dlouhé Vsi a Strážov zajíždí k poslednímu zápasu do Dobřan.


V souboji o šest bodů soupeřů ze spodních pater tabulky hostily Svéradice na svém hřišti Předenice. Hosté venku již třikrát neuspěli a bez bodů se vrátili po prohře 0:1 i ze hřiště nováčka, který si tak před posledním podzimním kolem v tabulce značně polepšil a přiblížil se k vyrovnanému středu tabulky.
Rovněž Hradešice měly výhodu domácího prostředí, ve kterém hostily přeštickou rezervu. Smolných zápasů venku si Hradešice odehrály dost, doma byly ale stoprocentní. To platilo ale jen do tohoto kola, kdy se stala výjimka a bod si z jejich hřiště po remíze 2:2 odvezli hosté z Přeštic B.

Miroslav Sedlmaier