Do bojů baráže o udržení v 1. A řídě nastoupili fotbalisté Okuly Nýrsko proti druhému celku 1. B třídy, Spálenému Poříčí.

První zápas na hřišti jihoplzeňského celku Nýrští prohráli 1:2, a tento výsledek jim dával celkem slušné šance do odvety, i když jejich tým oslabila zranění zkušených hráčů a do obou utkání baráže museli nastoupit dorostenci.

„Na oba zápasy nám chybělo ze zdravotních důvodů pět, šest lidí ze základní sestavy, starší kluci, kteří už mají něco odkopáno. Družstvo jsme museli doplnit všemi dorostenci, kteří hrají okresní přebor,“ uvedl trenér Okuly Nýrsko Karel Kalivoda.

Nýrsko - Spálené Poříčí 1:0

Odvetné utkání v Nýrsku začali aktivněji hosté ze Spáleného Poříčí, podporovaní velkou skupinou fanoušků. Hra se prvních deset minut odehrávala spíš uprostřed hřistě, kde se důrazně bojovalo o míče, ale ke střele se žádné z mužstev nedostalo.

Až v 9. minutě zahrávali hosté rohový kop, ale obrana Nýrska byla na místě. Po první čtvrthodince se začali prosazovat už domácí fotbalisté. V 15. minutě pálil nad Šlehofer, o dvě minuty později se zrodila první velká šance domácích, kdy po technické střele Kadlece brankář hostů Vaidiš míč vyrazil jen před sebe, ale z Nýrských nikdo nestačil nedorazit.

Hosté se dostávali do šancí jen sporadicky a jejich střely mířily vedle branky Vaverky, nebo je tento lehce zlikvidoval.

Ve 24. minutě rozbouřil nýrský stadion domácí Kadlec, když dorazil míč do branky hostů.

Domácí byli „na koni“, hráli uvolněně a hosty pouštěli jen do ojedinělých neškodných protiútoků. V 36. minutě měl na kopačce domácí Rubáš druhý gól, kdy šel sám na brankáře a ten jeho střelu jen s obtížemi koncem prstů vyrazil.

Druhou půli začali hosté očekávaným náporem, neboť stávající výsledek do 1. A třídy posouval Okulu. Ve 49. minutě si tlakem Poříčtí vynutily dva rohy, ale skvěle pracující nýrská obrana a výborný brankář Vaverka své mužstvo podrželi.

Na hráčích Okuly už začínala být vidět únava a hosté toho využívali k tlaku, jejich střely centry neustále zaměstnávaly domácí obranu. Okula dobře bránila a její hráči se pokoušeli z brejků ohrozit hostujícího brankáře, ten v 60. minutě vyrážel střelu dorostence Flora na roh, v 66. minutě pálil vedle střídající Korschinský.

Posledních 20 minut zápasu dali hosté vše do útoku, ze všech pozic odstřelovali domácí svatyni, před kterou bylo neustále 10–15 hráčů obou týmů. Konec utkání byl velmi vypjatý, převládaly emoce na obou stranách i v publiku, docházelo ke strkanicím a hádkám. Rozhodčí nastavil 4 minuty a domácí měli ještě jednu šanci na vstřelení gólu, po rychlém protiútoku však střílel Flor těsně vedle. Poslední šanci na vyrovnání měli hosté v poslední minutě nastavení, ale střela minula břevno Vaverkovy branky.

„Smekám hlavně před mladými, bylo to pro ně těžké dvojutkání a zvládli ho všichni perfektně a za to jim patří obdiv,“ řekl Kalivoda. „Pro celou baráž byl velice důležitý gól, který jsme dali ve Spáleném Poříčí, doma jsme se snažili nejen bránit, ale bylo vidět, že nám ke konci už docházely síly. Přesto jsme v druhém poločase hráli svojí hru, ze zabezpečené obrany vyrážet do brejků, což se klukům dařilo. Škoda, že jsme nepřidali góly v prvním poločase, Rubáš měl obrovskou šanci, a nebyly by na konci utkání takové nervy. Pochválit a poděkovat chci celému družstvu za nasazení, uznání zslouží brankář Vaverka, který nás podržel v obou utkáních v klíčových momentech,“ dodal.

Poločas: 1:0. Branka: 24. Kadlec. Rozhodčí: Jambura. ŽK: 2:0. Diváků: 300. Sestava Nýrska: Vaverka, Bastl, Smolík, Janský (64. Korschinský), Prodan (69. Vacovský), Šlehofer (78. Kovács), Kadlec, Tykal, Flor, Rubáš (90. Ritschel), Malý.