„Soupeře jsme jasně přehráli a zaslouženě zvítězili,“ uvedl trenér Karel Kalivoda, jenž byl spokojený s výkony svých svěřenců včetně brankáře Dominika Šíta, pro něhož byl duel s Nepomukem v dresu Okuly premiérový. „Po odchodu Jirky Moravce máme v týmu dva mladé a vyrovnané gólmany. Musím Dominika pochválit, protože zápas zvládl skvěle bez větší chybičky,“ chválil svého gólmana Kalivoda.

Výhru s týmem z jihu Plzeňska už ale chtějí na Klatovsku hodit za hlavu. Nýrsko totiž čeká další zápas už v pátek na půdě Chotíkova (od 18.00 hodin). „Soupeři jsme vyšli vstříc. V Chotíkově se někdo žení, a tak nás požádali, jestli bychom utkání nemohli odehrát už v pátek,“ vysvětlil situaci nýrský kormidelník. „Sám jsem zvědavý, jak to na nás zapůsobí a jak se s tím popereme. Spousta kluků pracuje v Německu a do Nýrska přijíždí teprve v pět. Ale kromě toho cestování do Chotíkova to bude asi pro obě strany stejné. Bereme to jako výzvu,“ říká kouč.

A jaké utkání Kalivoda v Chotíkově očekává? „Chotíkov hraje dobrý fotbal, teď naposledy vyhrál v Meclově, takže nás nečeká nic jednoduchého. Očekávám otevřenou a útočnou hru z obou stran. Věřím, že něco domů přivezeme,“ přeje si trenér.

FK Okula Nýrsko – FK Nepomuk 5:1

„Chybělo nám pár hráčů ze základní sestavy a to se v zápase také projevilo. Ale rozhodně se na to nechceme vymlouvat. Domácí fotbalisté byli jasně lepší, my jsme neměli nárok,“ hlesl trenér Nepomuku Josef Viktora.

Poločas: 3:0. Branky: 2. a 33. T. György, 41. a 78. Výtisk, 61. Lužný – 77. Michal Baran. Rozhodčí: Kastl. ŽK: 4:3. Diváci: 140.

Nýrsko: Šít – Výtisk, Kopřiva, I. Varga (60. Bastl), T. György, K. Kalivoda ml. (62. Pavlík), I. György (68. Trumpeš), Čanecký, Lužný, O. Kadlec (71. Hájek), Lucák. Trenér: Karel Kalivoda starší.

Nepomuk: Jan Rojík – Ticháček (41. Váňa), M. Kašpar (82. Marek Baran), Šafanda, Nový, R. Rous (62. Pittr), Kozák, Vosyka, Michal Baran, Knapp, A. Viktora (82. Sládek). Trenér: Josef Viktora.