V šesti zápasech vybojoval tým z Klatovska 17 bodů. „Začali jsme velmi dobře. Řekl bych, že jsme se ještě vezli na vítězné vlně z jara loňské sezony, které nám také vyšlo,“ uvedl kouč Nýrska.

Jenže pak přišla drtivá porážka ve Stříbře (0:4) a celá řada zranění, která ovlivnila výsledky zbývajících zápasů první poloviny sezony. „Porážka ve Stříbře mě mrzí. Tento zápas nám měl ukázat, jak na tom skutečně jsme. Bohužel jsme v tomto utkání už nebyli kompletní a to se také projevilo. Nutno říct, že Stříbro vyhrálo zcela zaslouženě a jako jediné nás za celý podzim přehrálo,“ uznal kouč sílu protivníka.

Jak trenér Kalivoda nakousl, jeho tým trápila na podzim celá řada zranění. Během půlroku Nýrsko přišlo o Kadlece, Karla Kalivodu mladšího, Brože, Lucáka a také beka Čaneckého. „U prvních dvou jmenovaných hráčů se jedná o zranění dlouhodobějšího charakteru. Oba si přetrhali vazy v kotníku. Milan Lucák se dal na závěr podzimní sezony dohromady, ale nevíme, jestli nám pomůže i na jaře. Z pracovních důvodů se možná totiž vrátí do Domažlic,“ lituje Kalivoda.

A další důvody poklesu formy? „Určitě tréninková úroveň. Máme to tak každý rok, ale se změnou času nemáme kde trénovat. Párkrát jsme sice byli pod umělým osvětlením v Janovicích nad Úhlavou, ale to i vinou různých absencí nebylo ono. A ačkoliv se obvykle k výkonům sudích nijak zvlášť nevyjadřuji, některé zápasy byly jejich rozhodováním značně ovlivněny. Třeba ten s Meclovem,“ podotýká.

Kalivoda se však na všem snažil hledat i pozitiva. „Šanci dostali mladí hráči, kteří ukázali, že na krajský přebor mají,“ byl rád trenér, jenž jarní boj o medailová umístění nevzdává. „Přes zimu dobře potrénujeme a zkusíme na jaře vystoupat výš. Byť zatím nevím, jaké hráče budeme mít k dispozici. Myslím si ale, že šesté místo je vzhledem ke kvalitám týmů málo,“ dodal.