TJ Žichovice – Okula Nýrsko 0:2. Nýrskému mužstvu se v prvním kole poháru podařilo porazit těžkého soupeře, TJ Sušice. K utkání druhého kola přijeli Nýrští posíleni zejména o hráče z řad tamního dorostu. „Mají tak jedinečnou možnost vyzkoušet si hrát fotbal na vyšší soutěžní úrovni,“ vysvětluje trenér Okuly Nýrsko David Svoboda. Zmínění mladíci odvedli dobrou práci, do prvního poločasu zasáhli tři, do druhé půle jeden. Ačkoliv hosté měli už v průběhu první půle zhruba pět gólových šancí, nedokázali je dovést do úspěšného konce. „Je to o špatných přihrávkách, následném zpracování a úspěšném zakončení,“ vidí hlavní důvod neúspěchu a ne příliš kvalitní hry nýrský kouč. Diváci se dočkali branek až ve druhém poločasu. Nejprve v 55. minutě skóroval Smolík a v 81. minutě přidal druhou branku Korschinský. Trenér Svoboda má pro nadcházející jarní část soutěže k dispozici stejný tým, jako před zimní přestávkou. První a druhé kolo krajského fotbalového poháru tak bylo pro jeho svěřence prvními zápasy po zimní přípravě. „Dohodli jsme se, že pro nadcházející soutěžní ročník budu využívat dorostenecký kádr,“ dodal Svoboda.

Špatný kolektivní výkon byla podle trenéra TJ Žichovice Josefa Chalupného hlavní příčina toho, že jeho svěřenci v sobotním utkání s Nýrskem neuspěli. „Nepomohlo bohužel ani střídání,“ upřesnil trenér. „Beru celý zápas tak trochu jako součást přípravy. I když jsme měli několik hráčů ze základního kádru zraněných, přesto jsme si neměli dovolit takovou prohru,“ dodal Chalupný. Avšak ani domácí nezůstali po celou dobu bez šance, paradoxně však na ně zaútočily mladé posily z hostujícího týmu. Žichovickému týmu chyběl nemocný klíčový hráč Chod, stejně tak postrádali ve svém středu Švehlu. Během zimní přestávky odešli z klubu tři hráči, pouze jednu posilu se zatím podařilo získat. „To je dost slabé do nadcházejících bojů o záchranu, přesto se o ni pokusíme,“ dodal kouč.

Poločas: 0:0. Branky: 55. Smolík, 81. Korschinský. ŽK: 1:1. ČK: 0:0.

Sestavy: Žichovice: Němec – Šiška, Heimlich, Malík, Mourek, Turek Jiří, Turek Václav, Lávička, Chalupný, Vonášek, Šimanovský (od 45. minuty střídali Šimáček, Brož, Harenčák, Bala). Nýrsko: Pudlo – Smolík, Malý, Korschinský, Valenta, Šteiner, Bastl, Bošek, Kovásc, Tykal, Flor (od 45. minuty střídali Hájek, Pavlík, Grolmus, Vacovský).