Pokud to povětrnostní podmínky dovolí, pak by o tomto víkendu měly dohrávky z 27. a 28. 10. soutěže v Pošumaví ukončit.

Krajské soutěže pokračují kromě žákovských soutěží zbývajícími dvěma koly a po nich budou ve dnech 24. a 25. listopadu na programu rovněž dohrávky odložených utkání ze závěru října.

Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, ve 14 hodin.

Sobota 10. listopadu

KRAJSKÝ PŘEBOR

Klatovy – Horní Bříza. Domácí tým po pěti kolech, kdy byl na výsluní krajského přeboru v roli lídra tabulky, stála prohra v Plzni na ZČE sestup na 3. místo. Poslední dvě kola a další třetí odložené ale dává stále velké šance se na čelo tabulky znovu vrátit. Nemůže si ale dovolit takový luxus jako Sušice, která jejich sobotnímu soupeři darovala v minulém kole doma tři body.

Stod – Luby. Utkání dvou nejhorších soupeřů v přeboru z pohledu domácí úspěšnosti. Domácí v šesti zápasech prohospodařili již 14 a Luby dokonce 15 bodů. Stod ale dokázal přivézt z venku sedm bodů, zatímco Luby ještě venku o žádný bod nezavadily. Možnost napravit to mají právě v tomto duelu.

1. A TŘÍDA

Nýrsko – Dlouhý Újezd. Soupeř, který si před rokem na podzim z Nýrska odvezl bod za remízu a druhý za vítězství na pokutové kopy, určitě spřádá odvážné plány, jak tento úspěch zopakovat. Domácí by měli zvednout hlavy a plným bodovým ziskem vyvrátit nepříliš lichotivou pověst z letošního podzimu, že do Nýrska si jezdí soupeři pro body.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

Starý Smolivec – Švihov. Bárky obou týmů plovoucí 1. B třídou se na podzim ještě drží nad hladinou, ale již se hodně naklání a s tím, kdo nebude v tomto zápase bodovat, se již hodně začne naklánět a na jaře mu hrozí potopení do hlubin okresního přeboru. Švihov se na tomto hřišti v posledním jarním zápase v 1. B třídě zachránil po remíze a vítězném penaltovém rozstřelu, a kdyby toto kouzlo opět zafungovalo, určitě by mu to pro jaro hodně pomohlo.

Losiná – Mochtín. Poslední výsledky Losiné na domácím hřišti (výhra nad Strážovem 7:2, nad Žichovicemi 6:0 a naposledy nad Štěnovicemi 6:1) musí i ve velmi dobře hrajícím Mochtínu na cestě na toto hřiště vzbuzovat obavy. Nicméně karty jsou rozdány a zápas ukáže, co kdo ze soupeřů má ještě v závěru sezony ukryto pro svůj úspěch. Pokud by se měla historie vzájemných zápasů opakovat, pak vždy poté, kdy Losiná nad Mochtínem vyhraje (ne vždy vyšším rozdílem než o branku), pak dvakrát za sebou se budou radovat z bodů hosté, a to by mohla být dobrá zpráva do tábora mochtínských příznivců, neboť prakticky před rokem, 12. 11., tam právě Mochtín prohrál 0:1.

OKRESNÍ PŘEBOR MUŽŮ

Mochtín B – Velký Bor, Horažďovice B – Janovice, Nezamyslice – Běšiny.

III. TŘÍDA

Bezděkov – Veřechov, Hartmanice – Strážov B, Hradešice B – Velhartice, Velké Hydčice – Malý Bor (13.30).

IV. TŘÍDA – SKUPINA A

Dlažov – Janovice B, Měcholupy B – Ježovy (13.00), Dešenice – Bolešiny B (dohrávka 7. kola).

IV. TŘÍDA – SKUPINA B

Nalžovské Hory B – Svéradice B, Zavlekov – Hory Matky Boží (obrácené pořadí rozlosování), Soběšice – Kvasetice, Myslív – Kolinec, Hrádek B – Pačejov B, Budětice – Milčice (13.30).

Neděle 11. listopadu

KRAJSKÝ PŘEBOR

Koloveč – Sušice. Nad sehráním utkání visí poté, kdy se v Kolovči pro údajně nezpůsobilý terén (hosté z Mochtína o tom ale ví nejvíce své) právě z tohoto důvodu otazníky. Pokud se zápas v Kolovči skutečně odehraje, pak do něho jdou v roli jednoznačného favorita domácí, Sušice jim jen může při zodpovědném výkonu tuto roli znepříjemnit a z toho by mohly těžit další týmy z Pošumaví, Klatovy a Horažďovice, které s domácím favoritem přeboru bojují o čelo tabulky.

Domažlice B – Horažďovice. Obavy hostů z toho, že zápas bude nakonec sehrán na UMT, nejsou tak nereálné. Pokud se tento duel přesune na UMT, pak role hostů jako favorita zápasu se zcela mění a šance na úspěch se více rýsuje pro domácí rezervu.

1. A TŘÍDA

Svéradice – Spálené Poříčí. Utkání dvou nováčků bude reprízou jarního souboje v 1. B třídě, který v dubnu vyhráli domácí 1:0. Jelikož předtím i na podzim dokázaly Svéradice stejným skóre vyhrát i duel ve Spáleném Poříčí, měly by velice důležité body i tentokrát zůstat doma.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

Strážov – Hradešice. Na rozdíl od minulého ročníku, kdy tyto týmy spolu v prvním kole nový ročník zahajovaly na hřišti v Hradešicích a rozešly se dělbou bodů, tentokrát budou podzim i jaro spolu uzavírat. Pro koho bude úspěšnější, to je otazník. Z pohledu fazóny, kterou mají hosté zejména ve druhé polovině podzimu, by to mohlo vypadat lépe v jejich prospěch. Jejich bilance na hřištích soupeřů je pět zápasů, čtyři remízy plus navíc dva body za penalty a výhra Hradešic v Měčíně vzbuzuje oprávněné obavy pro Strážov, že existuje reálná ztráta bodů. Kdyby domácí zopakovali jarní vítězství 2:1, mohli by se třeba radovat z bodů pak naopak oni, ale na kdyby se nehraje.

Žákava – Měčín. Domácí po sestupu z 1. A třídy, kde strávili pouze rok v minulém ročníku, překvapují výsledkově téměř v každém zápase. Venku jsou prakticky kromě duelu ve Strážově neškodní, ale doma to umí rozbalit a jen Losiná si s nimi věděla rady. Měčín v Žákavě hrál naposledy v ročníku 2010/2011 a prohrál tam 1:4.

Žichovice – Pačejov. Derby, ve kterém potřebují body oba soupeři, ale plně může být uspokojen pouze jeden z nich. Historie hovoří o tom, že Pačejov body ze Žichovic nevozí, ale vzhledem k rozdílným úspěchům obou soupeřů ve druhé polovině podzimu se ukazuje, že by to mohlo tentokrát třeba hostům i vyjít. Neúspěch domácích by znamenal další komplikace, o kterých se jim před zahájením tohoto ročníku vůbec nezdálo, a to hrát o sestup.

Blovice – Dlouhá Ves. Blovické hřiště nepatří mezi místa, kam by vedly cesty dlouhoveských fotbalistů velmi často. O mistrovské body tam hráli naposledy v ročníku 2009/10 a prohráli tam 0:2. Ještě na jaře byl rozdíl mezi oběma soupeři dvou tříd a zkušenosti z 1. A třídy by se domácím mohly hodit. Blovické hráče nelze podceňovat ani v tomto zápase, ve kterém se budou chtít rehabilitovat svým divákům za jedinou ztrátu bodů doma na podzim, kdy prohráli se Štěnovicemi 1:5.

OKRESNÍ PŘEBOR MUŽŮ

Bolešiny – Chanovice, Luby B – Hrádek, Sušice B – Vrhaveč, Týnec – Železná Ruda (13.00).

III. TŘÍDA

Neznašovy – Měcholupy.

IV. TŘÍDA – SKUPINA A

Železná Ruda B – Spůle (hraje se v obráceném pořadí na hřišti v Dlažově ve 13.00), Nýrsko B – Křenice, Měčín B – Bezděkov B.

Miroslav Sedlmaier