Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, v 17 hodin.

SOBOTA 16. KVĚTNA

DIVIZE – SKUPINA A

Hvězda Cheb – Klatovy (10.15). Domácí se ziskem 20 bodů klesli na samé dno tabulky. Z celkového počtu bodů jich získali 17 doma. V duelu s pohodě hrajícími hosty již nemají co ztratit, mohou pouze získat. Klatovy mohou počítat s houževnatým odporem Hvězdy, která touží po odvetě, v Klatovech prohrála na podzim 0:1.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Holýšov – Horažďovice. Domácí mají za sebou v posledních třinácti kolech výjimečně úspěšnou sérii, kterou v bodovém zisku přerušila pouze prohra v 21. kole ve Vejprnicích. Doma Holýšov v tomto ročníku dominuje. Při pohledu zpět na vzájemné duely však stále výrazně převyšují úspěšností hosté. Z posledních 11 zápasů mají na svém kontě šest výher, dvě remízy, tři prohry a aktivní skóre 17:11. Na podzim Horažďovice doma vyhrály 3:0.

1. A TŘÍDA

Nepomuk – Svéradice. Hosté na podzim bodovali venku pouze remízou v Nýřanech a výhrou v Pačejově, na jaře kromě remízy s Křimicemi venku ostatní čtyři zápasy skončily plným bodovým ziskem. Tento obrat k lepšímu vyústil v to, že pět kol před koncem jsou Svéradice v tabulce na druhém postupovém místě. Derby v Nepomuku bude prubířským kamenem, zda mají Svéradice na přímý postup nebo si o něj zahrají v baráži, pokud skončí v tabulce nejhůře na 4. místě. Domácí věří, že se nebude opakovat propadák z podzimu ve Svéradicích kde dostali „bůra".

Nýrsko – Pačejov. Pošumavské derby prověří, zda poslední výrazné vítězství Pačejova doma nad Mýtem znamenalo gradování jarní formy, které je katapultovala mezi vážné kandidáty na umístění v baráži o postup. Pokud by Okula na svém hřišti prolomila nevyrovnané výkony a připsala si tři důležité body, znamenalo by to hrozbu možné baráže o záchranu posunout pouze do roviny teoretické. Do zápasu jdou domácí s jasnou vizí, uspět a vrátit Pačejovu těsnou prohru 0:1 z podzimu.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

Spálené Poříčí – Mochtín. Po nečekaném bodovém výpadku hostů doma v minulém pole se Starým Smolivcem, nastupují v tomto zápase do souboje o druhé místo. Starý Smolivec – Měčín. Domácí měli při statečném výkonu v Mochtíně štěstí na své straně. Budou ho potřebovat i tentokrát, kdy je čeká souboj z pohledu záchrany o šest bodů. Měčín má šanci se dotáhnout na domácí na rozdíl jediného bodu. V opačném případě mu zřejmě zbývá boj na dálku o sestup jen se Strážovem. Starý Smolivec ale má na své straně ještě jeden trumf, na podzim vyhrál v Měčíně 4:2.

Chanovice – Štěnovice. V tabulce dělí domácí, kteří jsou na 5. místě, od hostů, kteří jsou o stupínek lepší, jeden bod. Pro domácí výzva je výzva hostům vrátit podzimní porážku 1:5. Pokud by se to podařilo, pak by ani boj o třetí místo pro vítěze tohoto duelu nebyl nereálný. Štěnovice, pokud pomineme výhru v Přešticích, si v předcházejících pěti zápasech za sebou si venku bodově ani neškrtli.

OKRESNÍ PŘEBOR

Hradešice – Velký Bor, Luby B – Janovice, Nezamyslice – Bolešiny

III. TŘÍDA

Budětice – Milčice (16.00, hř. Rabí), Velhartice – Žihobce, Hartmanice – Dešenice (14.00), Kašperské Hory – Velké Hydčice, Železná Ruda – Zavlekov, Švihov – Bezděkov, Týnec – Svéradice B

IV. TŘÍDA – SKUPINA A

Měcholupy B – Janovice B, Křenice – Chudenice, Ježovy – Dlažov

IV. TŘÍDA – SKUPINA B

Plánice – Kolinec (16.00), Hory Matky Boží – Sušice C, Soběšice – Pačejov B, Hrádek B – Veřechov, Nalžovské Hory – Kvasetice (16.00)

NEDĚLE 17. KVĚTNA

DIVIZE – SKUPINA A

Milevsko – Sušice. Poslední úspěšnou devítibodovou sérii za tři výhry, ve kterých ani jednou neinkasovali, přerušila domácím rezerva Táborska. Tento tým byl i velmi blízko k tomu, aby v minulém kole přerušil i úspěšnou jarní sérii Sušice. Sušičtí se však doma nechtěli vzdát a v nastaveném čase zachránili cenný bod. Jelikož hráči z města na Otavě v tomto zápase podali s velmi kvalitním soupeřem výborný výkon, nešetřil po dlouhé době jejich náročný kouč Jan Staněk slovy chvály na jejich adresu. Pokud si hosté vezmou do duelu o šest bodů jen to pozitivní, pak by případná výhra znamenala snížení ztráty v tabulce na domácí na jediný bod.

1. A TŘÍDA

Mýto – Luby. Hosté podstoupí na hřišti třetího týmu tabulky test, zda mají na to, aby si nadále bojovali o druhé postupové místo nebo čekali na svoji šanci, že pokud se umístí v tabulce nejhůře jako čtvrtí, mohou usilovat o postup v baráži. Domácí výhra Lub 4:0 je sice povzbuzuje, ale na druhé straně pohledy na výsledky domácího Slavoje na jeho hřišti, kde své soupeře doslova deklasuje, vzbuzují velký respekt. Ale vyhrát se dát s každým, pokud ale ovšem na to příslušný tým má.

Žichovice – Lhota (15.00). Pro Žichovice po přesvědčivém vítězství na hřišti Žihle je domácí klání s lídrem tabulky výzvou prokázat, že v tomto prestižním duelu mají na to favorita, se kterým ostudně na podzim prohráli venku 1:8, doma potrápit a nebo ještě lépe, porazit ho. Na jaře se to ještě nikomu doma nepodařilo, ale pohled na výsledky z podzimu vypovídá o tom, že se to již podařilo Svéradicím a Pačejovu. Tak proč by se to nemohlo podařit i Žichovicím, které by si výhrou mohly ve vyrovnané tabulce značně polepšit.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

Strážov – Přeštice B (16.00). Strážovu v jeho situaci, kdy je v tabulce předposlední, nezbývá nic jiného, než do konce sezony na domácím hřišti již soupeřům nedarovat ani bod. To ale vyžaduje, aby se v týmu střelec, který je schopen překonat obranu soupeřů i brankáře a skórovat. V posledních pěti zápasech, k toho třikrát doma, se ale takový střelec nenašel, a to je jeden z důvodů, pro je Strážov na jaře v tabulce tam, kde je. Celková historie vzájemných zápasů zápasů – 9 výher, 2 remízy a 6 proher – hovoří sice pro Strážov, ale poslední série tří výher hovoří přesvědčivě pro přeštickou rezervu. Co je ale příznivou zprávou pro domácí příznivce je to, že ze 17 utkání pouze ve čtyřech nedal Strážov svému soupeři alespoň jednu branku. Celkové skóre 30:26 hovoří o tom, že utkání mezi Strážovem a Přešticemi B jsou z pohledu skóre vzácně vyrovnané.

OKRESNÍ PŘEBOR

Mochtín B – Vrhaveč, Běšiny – Hrádek (10.30), Klatovy B – Měcholupy, Sušice B – Malý Bor

IV. TŘÍDA – SKUPINA A

Bolešiny B – Neznašovy, Železná Ruda B – Spůle (13.30), Měčín B – Nýrsko B (15.00)

IV. TŘÍDA – SKUPINA B

Chanovice B – Myslív (14.00)

MLÁDEŽ

PÁTEK 15. KVĚTNA

Okresní přebor mladších žáků: Mochtín – Žichovice (17.00), Klatovy B – Hrádek (16.30, hř. pod Hůrkou), Luby B – Sušice B (17.00)

SOBOTA 16. KVĚTNA – 10.00

Krajský přebor dorostu: Klatovy – Domažlice

Krajská soutěž dorostu: Horažďovice – Staňkov, Nýrsko – Postřekov (10.30, hř. Železná Ruda), Luby – Hradešice, Sušice – Blovice

Krajský přebor žáků: Blšany – Sušice (starší 10.00, mladší 11.45), Klatovy – Horažďovice (starší 15.00, mladší 16.45, hř. pod Hůrkou)

Okresní přebor mladších žáků: Plánice – Kolinec (13.30), Chanovice – Měčín (14.00), Strážov – Dlouhá Ves (15.00)

NEDĚLE 17. KVĚTNA – 10.00

Krajská soutěž dorostu: Mochtín – Merklín

Okresní přebor dorostu: Nezamyslice – Nalžovské Hory, Bolešiny – Strážov

Krajský přebor žáků (starší 10.00, mladší 11.45): Luby – Nýrsko

Krajská soutěž žáků: Klatovy B – Staňkov

Okresní přebor mladších žáků: Bolešiny – Pačejov (14.30), Švihov – Nalžovské Hory.(sed)

Miroslav Sedlmaier