První branku Jesenice vstřelil Ladislav Obermajer, na něj pak navázali Tomáš Kuchta s Antonínem Novákem. Jeden gól byl vlastní. Přestože modrobílí v přípravě zaznamenali nejvýraznější výhru, herně to až tak jednoznačné nebylo. Zkrátka: mělo to mouchy. „Neřekl bych, že by bylo utkání z naší strany herně nejlepší. Výsledek spíše odpovídá momentální výkonnostní úrovni obou týmů," poznamenal trenér Jesenice Pavel Zdanovec.

Fotbalisté FC Švihov (na archivním snímku hráči v bílých dresech) porazili v dalším přípravném utkání Krchleby 3:1.
Takový výkon je nepřípustný, žehral trenér fotbalového Švihova navzdory výhře

Jeho tým se učí novému hernímu stylu a chvíli potrvá, než dojde k patřičné fotbalové symbióze. „Nový systém hry je běh na hodně dlouhou trať a vyžaduje velkou trpělivost a pozitivní nastavení v hlavách hráčů, aby věřili tomu, čemu se učí," konstatoval kouč lídra déčkové skupiny I. B třídy. Sám navíc připustil, že ani předposlední utkání přípravy mu moc nenapovědělo o složení základní jedenáctky pro první mistrovské utkání proti Teplýšovicím.

„Pokud budou všichni zdravotně v pořádku, tak máme mnoho variant. K prvnímu mistráku tak nastoupí sestava, o které budeme přesvědčeni, že utkání zvládne co nejlépe," svěřil se šestačtyřicetiletý kouč, jehož tým před úvodním ostrým mačem soutěžního jara čeká už jen generálka se Sadskou.

I. A třída Plzeňského kraje, 17. kolo: TJ Tlučná - TJ Sušice (na snímku fotbalisté v bílých dresech) 0:5 (0:1).
FOTO: Zápas nás bavil, zvládli jsme ho na výbornou, jásal fotbalista Sušice