Se střídavými úspěchy absolvovaly týmy z Pošumaví 6. kolo krajského fotbalového přeboru dorostu. Nejhodnotnějšího výsledku dosáhl nováček z Horažďovic ziskem cenné výhry na hřišti exúčastníka divize v Domažlicích. Venku vyhrál rovněž dorost TJ Sušice, když získal tři body v Plzni se Smíchovem.
Blízko bodům byli i dorostenci Lub. S velkým favoritem, reprezentantem Sportovní školy z Plzně, bojoval srdnatě, a prohrál až brankou z pokutového kopu. S nepořízenou v podobě nepříjemné porážky 0:4 se vrátily Klatovy ze hřiště z Přeštic. Ty si tímto vítězstvím upevnily první místo v tabulce.

Po šesti kolech je v tabulce nejvýše s 11 body na 5. místě celek z Horažďovic, o dva body méně a o stupínek v tabulce níže je Sušice, jeden bod za Sušicí jsou Luby a Klatovy se sedmi body jsou mezi čtrnácti účastníky na 11. místě.

Domažlice - Horažďovice 0:2 (0:1). Hosté využili první chyby domácí obrany ke vstřelení vedoucího gólu, když na tečovanou střelu Kubaně domácí gólman nedosáhl. Další dvě tutovky hostů zahodil tradičně Šmat, a ani domácí své dvě šance neproměnili (jednu zastavila tyč a druhou zákrok Dana Macouna). Ve druhé půli už hosté kontrolovali hru, domácí do vyložené šance nepustili a naopak stále častěji ohrožovali domácí svatyni. Pojišťovací gól na 2:0, kterému předcházelo břevno Martina Gregera, přidal v závěru Tomáš Klíma. Branky: Kubaň, Klíma. ŽK: 3:2. ČK: 1:0. Diváků: 30.

Luby – SŠ Plzeň 2:3 (0:0). V prvním poločase zůstaly na straně domácích nevyužity šance Sýkory a Švátory. Po bezbrankové první půli byli blíže k vedení domácí, kteří nastřelili břevno. Hosté dvěma rychlými góly šli do vedení, ale domácím se podařilo brankami Čížka a Opatrného srovnat. O výsledku rozhodl faul brankáře Papeže, za který byli domácí potrestáni pokutovým kopem. Branky domácích: Sýkora, Švátora.

SK Smíchov - Sušice 1:4 (0:4 – podrobnosti nehlášeny).

Přeštice - Klatovy 4:0 (2:0 – podrobnosti nehlášeny).

Miroslav Sedlmaier