„Naše prohry jsou jako přes kopírák. Ve hře děláme naivní chyby a v defenzivě soupeři nabízíme gólové tutovky na stříbrném podnose. A pokud dvě z nich soupeř hned potrestá, jak se tomu stalo v posledním zápase, tak je prakticky ve 20. minutě rozhodnuto," narážel trenér áčka fotbalové Jesenice Pavel Zdanovec na trefy miřetického Františka Rybaříka, jenž dvěma slepenými zásahy mezi 19. a 22. minutou svůj tým patřičně uklidnil.

I. A třída Středočeského kraje, skupina A, 22. kolo: Viktoria Vestec (na snímku fotbalisté v zelených dresech) - SK Kladno B 3:0 (0:0).
OBRAZEM: Viktoriáni porazili zálohu divizního Kladna, rozhodli po změně stran

A když pak třetí branku přidal ještě před odchodem do kabin domácí Vojtěch Přitasil, bylo hotovo. „Na otočení takového průběhu bohužel momentálně nemáme mentální ani herní sílu. K lepším výsledkům mužstva mohou zavelet hlavně klíčoví hráči, ti ale zatím stále předvádějí výkony hluboko za očekáváním," lamentoval šestačtyřicetiletý kouč slávistů.

Jesenice prohrála za celý podzim pouhá dvě utkání, ale na jaře ze čtyř zápasů nebodovala už třikrát. Při svých porážkách navíc pokaždé inkasovala čtyři branky. I díky bídné formě klesla na třetí místo o tři body za Uhlířské Janovice a ještě o jeden více za Říčany. Nejbližší příležitost vrátit se zpátky na vítěznou vlnu mají Jeseničtí už v sobotu doma proti béčku Vlašimi. Ale pozor: soupeř o víkendu nasázel jedenáct branek Kunicím (11:4). Je tak více než jasné, že Slavii nečeká před svými fanoušky žádná procházka růžovým sadem.

Fotbalisté SK Slavia Jesenice do 19 let (na archivním snímku hráči v červených dresech) poprvé na jaře ztratili. Doma remizovali s Průhonicemi 2:2.
Opět jsme pykali za svou hloupost, zlobil se Škrabal po domácí bodové ztrátě