SK Klatovy 1898 – FK Slavoj Český Krumlov 1:0

Domácí, které poprvé vedlo trenérské duo Milan Dejmek – Michael Štolka, začali na těžkém podmáčeném terénu proti čtvrtému týmu tabulky aktivněji. Hodně se snažil Bezděk, který přišel v zimě jako posila z Domažlic, ale jeho centry zprava nenacházely adresáta.

První střelu na branku viděly tři stovky fanoušků až ve 20. minutě, ale „šmudla" Wagnera jen těžko mohla domácího brankáře Rojíka vyděsit. Krátce poté napřáhl i domácí Lukeš, ale jeho projektil se mezi tři tyče nevešel. To mnohem lépe si počínal hostující V. Beránek, jehož ránu zpoza vápna nedokázal Rojík zkrotit, ale měl štěstí – míč zastavila tyč. Pak už zase měli mírnou převahu Klatovští, ale žádnou pořádnou šanci si nevypracovali.

Domácí tutovky se diváci dočkali až v 57. minutě, kdy Kadlec dotíral na hostujícího gólmana Š. Beránka, který mu odevzdal míč, ale Bigi, jak Kadlecovi přezdívají spoluhráči, ho nedokázal dostat do sítě. O chvíli později mohl přijít trest, když se nebezpečnou hlavičkou blýskl Wagner, ale také on nedokázal dostat míč za záda soupeřova brankáře.

Rozhodlo se v 80. minutě, kdy Bezděk šel důrazně za vysokým míčem za obranu Krumlova. Hostující brankář a obránce se srazili a domácí útočník už pak měl před sebou prázdnou branku. I tak pořádně polechtal nervovou soustavu fanoušků Klatov, když se trefil o tyč. Hosté se ale s brankou, kterou považovali za neregulérní, nechtěli smířit, a na hřišti se začalo hodně jiskřit. Rozhodčí v posledních minutách rozdal několik karet, z toho jednu červenou. Viděl ji domácí Kadlec, jenž ve strkanici poslal k zemi jednoho z hostů.

Nebyl jediným hráčem Klatov, který nedohrál. Hned pro dva domácí hráče musely přijet sanitky – Györgymu silně krvácelo zranění nohy a D. Matějka měl vykloubený loket.
I přesto tyto ztráty ale nakonec dokázali domácí cenné vítězství udržet.

Poločas: 0:0. Branky: 80. Bezděk. ŽK: 1:3. ČK: 1:0 (88. Kadlec). Rozhodčí: Štrinc, Šlapák, Špindlerová. Diváků: 300.

Názor trenéra Dejmka na výkon jeho týmu či červenou kartu Kadlece najdete v pondělním vydání Klatovského deníku.