Klatovy soupeře z krajského přeboru, se kterým se střetly i na konci května (vítězství 3:1), přehrávaly od úvodního hvizdu a nakonec mu domů na cestu do báglu se špinavými kopačkami a dresy přibalily říznou desítku – konečný výsledek 10:1 ostatně hovoří jasnou řečí. Hvězdou zápasu se stal klatovský univerzál Michal Lukeš, jenž zopakoval nedávný výkon Adama Aiznera ve Kdyni a neškodnému protivníkovi nasázel šest branek. „Šest gólů? V mužích to byla moje premiéra,“ culil se po zápase střelec.

Pozadu nezůstal ani obávaný kanonýr František Diviš, jenž zaznamenal hattrick. Jednu trefu si do svých osobních statistik zapsal také bývalý stoper a v současnosti střední záložník Martin Janda, který proměnil nařízený pokutový kop.

„Výborný zápas, který splnil přesně to, co jsem od něj očekávali. V prvním poločase jsme podali skvělý výkon a dali sedm branek. Ve druhé půli už to tak dobré nebylo, ale i tak jsme na hřišti dominovali," hodnotil utkání trenér Klatov Michal Hoffmann.

Den po kanonádě si svěřenci Michala Hoffmanna střihli lehčí trénink a o víkendu budou zase tasit zbraně. V sobotu od 17.00 hodin hrají Západočeši na Chodsku s domácím Tlumačovem, aby náročný víkend zakončili nedělní konfrontací s plzeňským Rapidem. Utkání s tradičním týmem z Lopatárny v Klatovech začíná v pět hodin odpoledne. Pokud máte čas, rozhodně přijďte fandit. Však slova o vychlazeném pivě, lahodné klobáse, osvěžující limonádě, kvalitním fotbalu a mracích míčů v síti se už jednou ukázaly jako ta nejlepší pozvánka…