Další týmy z Pošumaví měly daleko těžší soupeře a na body nedosáhly. Klatovy doma nestačily na třetí Sportovní školu Plzeň, ani výhoda vlastního hřiště nepomohla Sušici, která podlehla druhé plzeňské Doubravce. Luby prohrály na hřišti souseda v tabulce v Tachově.

Po první části přeboru se celky z Pošumaví umístily takto: 4. Horažďovice (26 bodů), 5. Sušice (21), 8. Luby a 9. Klatovy (19). Všechny kolektivy si tak vytvořily pro jarní část možnost bojovat o umístění v první polovině tabulky, které odpovídá jejich kvalitám.

Klatovy - SŠ Plzeň 0:4 (0:2). Klatovští utrpěli první domácí porážku, která byla zasloužená. Soupeř přijel se silným patnáctičlenným kádrem s pouhými čtyřmi hráči věkově spadajícími do kategorie mladšího dorostu.

„Průběžné deváté místo je asi maximum, na jaké tento nezkušený tým mohl v silné konkurenci dosáhnout, ale jejich mládí i fotbalové kvality jsou závazným příslibem do budoucnosti,“ uvedl klatovský trenér Karol Žák.

Sušice - Doubravka 2:3 (1:2 – podrobnosti nehlášeny). Horažďovice - Zruč 7:1 (5:1). Proti poslednímu celku tabulky začali domácí očekávanou převahou, kterou korunoval brankou Kubaň. Pak se na chvilku utkání vyrovnalo, když autor první branky neproměnil pokutový kop a záhy hosté po hrubce domácí defenzivy srovnali. Do poločasu si však Horažďovičtí vypracovali dostatečný náskok a druhý poločas se už jen dohrával. Branky: 12., 68. Kubaň, 20., 41. Vachuška, 32. Kodýdek, 44. Greger, 88. Jiřík - 18. Balák. Rozhodčí: Kulhánek. ŽK: 0:1. Diváků: 30.

Tachov - VD Luby 4:2 (3:2 – podrobnosti nehlášeny). ⋌(sed)