Největší rozdíl ve skóre však mělo béčko Měcholup, hrající áčkovou skupinu IV. třídy okresu Klatovy.

Deset zápasů, deset výher, třicet bodů a skóre 73:5. To je úctyhodná bilance. A právě rezerva Měcholup se díky své jízdě stala statisticky nejúspěšnějším týmem fotbalového podzimu.

Přitom sezonu borci z Klatovska začali „jen“ hubenou výhrou 2:1 na půdě Dlažova. „Tam je ale špatné hřiště, to nám moc nesedí. Jsme zvyklí hrát na pěkném trávníku větších rozměrů,“ vysvětluje s úsměvem trenér Milan Jahoda, jehož parta ve zbývajících devíti kolech demolovala jednoho soupeře za druhým. Včetně druhé rezervy Vrhavče, kterou v derniéře podzimu deklasovala vysoko 14:0. „Celý podzim musím hodnotit jedině pozitivně. Ať už to jsou výsledky, předvedené výkony nebo tréninková morálka. Přístup hráčů mě dost potěšil,“ pochvaloval si trenér, který podobnou dominanci jednoho týmu ještě v životě nezažil. „Nikdy jsem takovou jízdu neviděl, jsem z toho nadšený,“ rozplýval se.

Ze 73 branek Měcholup ve fotbalovém „pralese“ jich hned 47 zaznamenalo úderné trio – Vasyl Sydorenko, Jan Kaňák a Zdeněk Hybšman. „Jsem za ně samozřejmě rád. Pálilo jim to, byli v laufu, ale nebylo to jen o nich. Naše podzimní počínání bylo zásluhou celého mužstva,“ nedělá rozdíly trenér, který si sám na podzim několikrát zahrál. „Asi dvakrát nebo třikrát jsem nastoupil. V Ježovech jsem dal dokonce gól,“ culil se Jahoda. „Ale střelec rozhodně nejsem, jsem spíš defenzivní muž,“ doplnil záhy.

Mimochodem. Áčko Měcholup po první polovině sezony vede se ziskem 34 bodů (z 39 možných) okresní přebor, když desetkrát vyhrálo a třikrát remizovalo (rozhodovaly penalty).

Dorostenky Sport Club Klatovy.
Florbalistky dominovaly a vyhouply se do čela