V letošní jarní části se stal celkovým vítězem jednoznačně s 95 body František Belfín z Týnce.

„Já tipuji s Deníkem už asi osm let s tím, že vždycky chci vyhrát kolo. A teď celkové první místo, to je úžasné. A nejlepší na tom je, že jsem opět žádné kolo nevyhrál. Výběr zápasů mi vyhovuje, i když jsem třeba dobře tipoval krajské soutěže a okresní mi nevyšly, a za týden to bylo pro změnu naopak. Ale poslední tři kola jsem „zabral“ a celkově vyhrál, “ smál se Belfín.

Nejlepší tipař jara si z redakce Klatovského deníku odnesl 1. cenu, elektrickou sekačku Stiga. „Za sekačku jsem rád, bude se mi hodit, protože mám na Týnci chaloupku. Ale bude mě to taky něco stát v hospodě, máme partu, kde všichni sázíme. Bohužel bez kamaráda, který už není mezi námi a který by měl z mé výhry ohromnou radost. Rozhodně ale budeme slavit. Tipovat budu dál, chybí mi tričko a kupon, tak o ně budu bojovat,“ dodal.

O pořadí na druhém a třetím místě musel rozhodnout až pomocný faktor supertrefy, protože na 2. – 5. místě skončili s 88 body čtyři tipující: Marie Štraserová z Radinov, Radek Bubela z Velhartic, Karel Kremlík ze Sušice a Jaroslav Soumar ze Zavlekova.

Rozhodujím kritériem pro určení pořadí byl přesný tip na celkovou supertrefu (součet všech třinácti supertref z jarní části). Celková supertrefa je 433 branek.

Ze čtyř tipařů s 88 body se tomuto součtu přiblížil nejvíce s tipem 414 Radek Bubela z Velhartic, který tak vyhrál 2. cenu, dres fotbalové reprezentace s podpisem Tomáše Rosického a sázenku do Fortuny v hodnotě 1000 Kč.

„Spokojený jsem, protože se nás o druhé a třetí místo „pralo“ víc, a vlastně jsem s tím už moc nepočítal. Ale původně jsem chtěl být třetí a vyhrát mobil,“ překvapil druhý nejlepší tipař. „Nejhůř se mi tipuje 1. A a 1. B třída, protože ty jsou asi nejvíc vyrovnané. Budu samozřejmě pokračovat v tipování dál, jenom mě mrzí, že je nás čím dál tím méně,“ dodal Bubela.

Na konečném třetím místě se s druhým nejpřesnějším tipem na celkovou supertrefu, 405, umístila Marie Štraserová z Radinov, která vyhrála mobilní telefon pro 2 SIM mivvy dual music. Výherkyně si ale nemohla z pracovních důvodů dojít sama pro cenu, a tak ji pro ni vyzvedl syn Jinřich se slovy: „Hm, mamka byla lepší než já.“

„Perfektní, ani několik kol před koncem jsem nečekala, že se mohu dostat tak vysoko. Syn mi to přál, ale samozřejmě i záviděl, že jsem byla lepší než on. Snáze se mi tipují zápasy okresních soutěží, protože týmy znám lépe. Na podzim budu samozřejmě pokračovat,“ uvedla Marie Štraserová.