Turnaj se hrál v Měčíně za krásného počasí a na dobře připraveném hřišti, včetně perfektního zázemí, a zúčastnilo se ho osm mužstev.

Hrálo se systémem každý s každým na 1×15 minut současně na třech hřištích najednou a hráči odehráli dohromady maraton 28 zápasů. Protože se dostavili jen dva ze tří delegovaných rozhodčích, byla utkání na hřišti číslo 2 odřízena rozhodčím laikem (trenérem jednoho z mužstev, která toto utkání hrála).

Od začátku turnaje bylo vidět, že favority na vítěze budou mezi přípravkou Startu Luby, FK Horažďovice, SKP Okula Nýrsko a SK Klatovy 1898. Tajenka, kdo bude konečným vítězem a bude mít právo reprezentovat 15. června okres Klatovy na krajském finále, byla nakonec rozluštěna až ve 26. utkání celého turnaje mezi Startem Luby a FK Horažďovice.

Horažďovice vzhledem k jedné remíze potřebovaly vyhrát, Lubům stačila remíza. Luby se dostaly rychle do vedení a vedly již 4:0. Horažďovičtí hráči se však nemínili tak lehce vzdát a utkání ještě zdramatizovali třemi brankami. Luby však uhájily těsné vítězství a nakonec zůstaly v celém turnaji jediným mužstvem, které ani v jednom utkání neztratilo bod a stalo se přeborníkem okresu.

O pořadí na druhém a třetím místě při stejném počtu bodů a remíze ve vzájemném utkání nakonec rozhodovalo kritérium většího počtu vstřelených branek, které určilo , že druzí byli hráči FK Horažďovice a na třetím místě se umístili hráči SKP Okula Nýrsko.

Při závěrečném hodnocení obdržela všechna družstva od zástupce OFS Klatovy, předsedy TMK Václav Zahradníka, diplom a první tři v pořadí ještě navíc medaile, které hráčům družstev na pomyslném stupínku udělaly velikou radost.

„Poděkování patří pořadatelům ze Sokola Měčín, kteří se velice dobře postarali o celý turnaj, rozhodčím Michalu Balákovi a Romanu Bínovi. Poděkování patří také hlavně hráčům všech mužstev, kteří se snažili hojnému počtu přítomných diváků předvést své nejlepší výkony," uvedl Václav Zahradník. ⋌(sed)

Konečné pořadí o titul přeborníka okresu

1. Start Luby⋌38:7    21

2. FK Horažďovice⋌30:7    16

3. SKP Okula Nýrsko⋌24:13  16

4. SK Klatovy 1898⋌21:14  12

5. Sokol Kolinec⋌16:15    9

6. TJ Sušice⋌11:25    6

7. Sokol Mochtín⋌7:33    3

8. Sokol Měčín⋌3:36    0

Miroslav Sedlmaier