Turnaj se hraje k uctění památky Petra Zborníka, jehož přezdívka „Nagasaky" dala tomuto sportovnímu a kamarádskému setkání jméno. Celá akce začala jako každý rok uctěním jeho památky minutou ticha.

Hráči i diváci se v průběhu turnaje museli vypořádat s přítomností dotěrných vos, které se na zápasy také dostavily.

Letošního ročníku se zúčastnilo osm týmů – Fans Bohemians, H&H, Hokejky, Nagasaky, Red Dogs, Stará Garda Nýrsko, Tady a teď a Vejce. Týmy byly rozděleny do dvou skupin, ve kterých se utkaly každý s každým.

Po základní části byla pod taktovkou rozhodčího Doležala uspořádána dovednostní soutěž v kopu na malý sud piva. Ten si v tomto roce odnesl vítěz Jaroslav Jiřík.

Ze základních skupin postupovala do čtvrtfinále všechna mužstva. Po odehrání čtvrtfinálových zápasů se v prvním semifinále utkaly týmy Tady a teď a Hokejky. Utkání dospělo až k penaltám, ve kterých se po výsledku 2:1 radoval tým Hokejek. Druhé semifinále proti sobě svedlo týmy Stará Garda Nýrsko a H&H. I tento duel musely rozhodnout až pokutové kopy. V nich byl po výhře 2:1 úspěšnější tým H&H.

Následovaly zápasy o celková umístění. Na osmé příčce skončil tým Fans Bohemians, sedmí byli Red Dogs a šestí hráči Nagasaky. Vítěz loňského ročníku, tým Vejce, se letos musel spokojit s pátou pozicí.

V boji o třetí místo porazili hráči Staré Gardy Nýrsko tým Tady a teď 2:0 a mohli se radovat z medailového umístění. Turnaj vyvrcholil finálovým zápasem mezi Hokejkami a H&H týmem. Vítězem letošního ročníku Nagasaky cupu se po výhře 3:1 stal tým H&H.

Pořadatelé vyhlašovali i individuální ceny. Nejlepším střelcem turnaje se stal Tadeáš Kohout z H&H týmu. Miroslav Bastl ze stejného týmu byl oceněn jako nejlepší hráč turnaje. Odměněn byl i Jan Fait z týmu Tady a teď, který se stal se nejlepším brankářem. Zvláštní cenu fair play za sportovní přiznání ve hře si vysloužil František Tůma z týmu Fans Bohemians.

Po ukončení fotbalové části následovalo příjemné vystoupení hudebních skupin Relax, Total Overdouse. Program letošního ročníku Nagasaky cupu zakončila skupina Grafit.

„Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným hráčům i návštěvníkům, poděkování patří všem sponzorům a již nyní se těšíme na příští ročník," byl s akcí spokojen pořadatel Petr Polomis.

Tomáš Kanta