Dvoudenní mezinárodní turnaj hráčů do jedenácti let nazvaný Mini Euro 2009 pořádá tuto sobotu a neděli Česko–německá fotbalová škola (ČNFŠ).

Celkem čtrnáct týmů bude rozděleno do dvou skupin po sedmi. Zápasy ve skupinách se uskuteční v sobotu od 9.00 hodin ve Františkových Lázních, utkání o umístění jsou na programu od 9.00 v neděli v německém Rehau, finálový duel turnaje začne v 17.00.

„Hraje se na hřišti menších rozměrů, tým tvoří sedm hráčů a brankář. Doba zápasu je čtrnáct minut,“ upřesňuje Gerald Prell z pořádající Česko–německé fotbalové školy.

Celkem 250 malých fotbalistů z celé Evropy se sjede do Františkových Lázní už v pátek večer, ubytováni budou v lázeňských hotelech.

„Mottem klání je heslo ´Proti rasismu a násilí´. Během turnaje chceme mladé fotbalisty z celé Evropy získat pro myšlenku tolerance a respektu, mají příležitost poznat jiné kultury. Porozumění mezi národy stojí v průběhu Mini Euro středem zájmu,“ zdůrazňuje Prell.

O turnaj Mini Euro je velký zájem. „Mezinárodní atmosféra zápasů s nádechem Ligy mistrů přitahuje zájem účastníky, fanoušky i médií. Jen vloni sledovalo zápasy Mini Eura tři tisícovky diváků,“ upřesňuje Gerald Prell.