Také v Pošumaví fotbalové týmy nelení a předehrávanými 12. a 13. kolem v sobotu 13. srpna vstoupí do bojů o mistrovské body účastníci okresního přeboru, III. třídy a IV. třídy sk. A mužů. O dva týdny později se dočkají zahájení soutěží mužstva hrající 1. B třídu a IV. třídu skupinu B.

Pro řadu týmů je tento víkend možností sehrání generálek na podzimní soutěžní část nového ročníku.

Náročný program v posledních týdnech měli fotbalisté SK Klatovy 1898, kteří se připravují na návrat do krajského přeboru. Svěřenci trenéra Vašici minulou středu zvítězili v Radkovicích nad přeštickou rezervou 4:0, poté v sobotu porazili ve Staňkově domácí tým 4:1 a v tomto týdnu je nezastavil v úterý v Praze ani kvalitní starší dorost U 19 Sparty Praha. Klatovští si příliš neodpočinou, když je o víkendu čeká série dvou zápasů. Po sobotním duelu s divizní Kolovčí na hřišti soupeře se představí poprvé doma. V nedělním zápase se na hřišti na Rozvoji utkají s rezervou Jiskry Domažlice. Pak již čeká SK Klatovy 1898 první mistrovský zápas, kdy se v neděli 14. srpna střetnou v Horažďovicích v zahajovacím duelu krajského přeboru. Úvod krajského přeboru obstará tedy derby dvou staronových účastníků nejvyšší krajské soutěže z Pošumaví a fotbaloví fajnšmekři přijdou na své.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY

SOBOTA 6. SRPNA

Koloveč - Klatovy, Hrádek - Žichovice, Mochtín - Luby (vše od 16.00 hodin).

Milčice - Nezamyslice, Nýřany - Švihov (hř. Úlice), Sušice - Strážov, Horažďovice - Svéradice (vše v 17.00 hodin).

NEDĚLE 7. SRPNA – 17.00

Švihov - Běšiny (hř. Ježovy), Mochtín B - Měcholupy, Klatovy 1898 - Domažlice B.

TURNAJE

O Prácheňský putovní pohár
Mezi nejstarší fotbalové turnaje hrané v Pošumaví patří populární turnaj O prácheňský pohár pořádaný každoročně na hřišti TJ Tatran ŠV Velké Hydčice. V sobotu 6. srpna za účasti čtyř týmů se koná již 27. ročník. První duel je na programu v 9.00 hodin.

XVI. ročník memoriálu Jiřího Kodeše se hraje v Dlažově
V sobotu v 10 hodin bude na hřišti v Dlažově rozehrán 16. ročník fotbalového turnaje mužů, kterého se zúčastní čtyři družstva. Součástí tohoto turnaje je tradiční vložená soutěž o karton mražených kuřat ve střelbě pokutových kopů.

Miroslav Sedlmaier