Podruhé za sebou se venku představí divizní Klatovy. Po prohře na hřišti lídra tabulky v Hořovicích je čeká krajské derby s FC Rokycany. Druhým celkem, který míří na hřiště soupeře, je v krajském přeboru Sušice, která bude na umělé trávě v Domažlicích napravovat reputaci po prohře v minulém kole doma s Rozvadovem. Ani doma to nebudou mít týmy z Pošumaví lehké a proto každý získaný bod pro ně bude pro další průběh jarní části cenný.

Za týden již bude nabídka fotbalových soutěžních klání v Pošumaví daleko bohatší, neboť se rozběhnou 1. B třída, okresní přebor, III. třída a soutěže mládeže.

Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, v 15 hodin.

Sobota 19. března

DIVIZE – SKUPINA A

Rokycany – Klatovy. V minulém roce Rokycany v Klatovech na jaře prohrály 1:2 a na podzim po remíze 1:1 zvítězily v penaltách. V prvním jarním kole oba týmy na hřištích soupeřů prohrály, a tak budou chtít získat první jarní body. Očekává se bojovný zápas dvou sousedů v tabulce, kde jsou na tom o bod lépe sedmí domácí. Klatovy hledají střelce, již ve třetím divizním klání za sebou nevstřelily ani branku. Rozhodčí: Ulrich – Severýn, Janoch.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Domažlice B – Sušice (UMT). Sušice na rozdíl od podzimu, kdy začala ve velkém stylu, v jarním úvodním zápase doma s Rozvadovem v přímém souboji o čelo tabulky na body nedosáhla. Domažlická „Benfika" má svoje kvality, ale hráči z města na Otavě by tentokrát měli zabrat a neodjet z Domažlic s prázdnou. Rozhodčí: Bogdan – Šlajs, Volf.

1. A TŘÍDA

Žichovice – Horní Bříza (11.00, hřiště Velké Hydčice). Horní Bříza po sestupu z krajského přeboru na podzim svůj cíl návratu zatím příliš nenaplnila. Přesto v prvním jarním kole, stejně jako na podzim, dokázala doma na „umělce" porazit vedoucí Stříbro. Ve Velkých Hydčicích se bude hrát na přírodním trávníku a lze očekávat stejně jako na podzim v Horní Bříze vyrovnaný souboj. Ten podzimní vyhrála Horní Bříza těsně 1:0. Tentokrát mají větší ambice na bodový zisk Žichovice, které jsou při střelecké chuti a nemohou si dovolit doma ztrácet. Rozhodčí: Janda – Vocelka, Schneider.

Pačejov – Kdyně. Hosté doma před týdnem prohráli s Nepomukem, který jim tak vrátil podzimní prohru. Pačejov byl ziskem bodu v Nýrsku úspěšnější a tato remíza by ho měla nastartovat také k lepším výsledkům doma. Na podzim z osmi domácích zápasů vyhrál pouze dva, ve třech remizoval a ve třech na body nedosáhl. Tato bilance odsunula Pačejov do spodních pater tabulky a i přes malé bodové rozdíly, které ho dělí od sousedních týmů, bude mít hodně těžké propracovávat se tabulkou směrem vzhůru. V utkání se Kdyní by ale měly body zůstat doma. Rozhodčí: Rezničenko – Ruda, Doksanský.

Kralovice – Horažďovice (hřiště UMT Žihle). Nováček z Kralovic měl v tomto ročníku raketový start. Z prvních pěti zápasů získal 14 bodů, z toho byly tři za výhru 2:0 v Horažďovicích. To je pro zkušenější hosty výzva k odplatě. Když si doma minulý týden poradili s po podzimu druhými Křimicemi, měli by bodovat i na umělce v Žihli. O formě Kralovic toho moc nevíme, neboť jejich první jarní zápas s Černicemi se pro nezpůsobilý terén nehrál.

Neděle 20. března

KRAJSKÝ PŘEBOR

Svéradice – Vejprnice. Na rozdíl od domácích, kteří překvapili výhrou venku se čtvrtým Chotíkovem, Vejprnice v minulém kole svůj duel s TJ Přeštice pro nezpůsobilý terén nehrály. V roli nováčka Svéradice nepřekvapily jen s Chotíkovem. Nečekaných výsledků bylo na podzim víc, jedním z nich bylo i vítězství 5:3 ve Vejprnicích. Potvrdit tento úspěch doma nebude ale vůbec snadné. Rozhodčí: Černý – Burda, Vocelka.

Luby – Lhota. Oba nováčkové v prvním kole doma bodovali. Na rozdíl od Lhoty, která vysoko porazila Holýšov, Luby ztratily dva body v utkání s Bolevcem. Domácí z posledních tří vzájemných zápasů bodovali pouze v tom posledním, ve kterém na podzim v Plzni – Lhotě remizovali 2:2. Lhota má v tabulce o osm bodů více, i proto jde do zápasu v roli mírného favorita. Luby zase budou mít výhodu domácího prostředí. Rozhodčí: Štökl – Homr, Mazán.

1. A TŘÍDA

Mochtín – Plzeň Černice. Důležitý duel o šest bodů, ve kterém by měl Mochtín potvrdit slibnou formu ze zimního turnaje v Sušici a nedovolit, aby si soupeř po listopadové výhře v Žichovicích odvezl z Pošumaví další body. Podzimní výhra Mochtína v Černicích k tomu zavazuje. Rozhodčí: Kafka – Špindlerová, Ruda.

Nýrsko – Raková. Okula doma v minulém kole s Pačejovem nezopakovala vysoké vítězství ze hřiště soupeře, když vyhrála až na penalty. Přesto se tímto bodovým ziskem vrátila v tabulce na druhé postupové místo. Po podzimním zisku dvou bodů na hřišti nováčka z Rakové, by mělo Nýrsko doma bodovat už na sto procent. Rozhodčí: Pohančeník – Plzák, Hessová.

Mládežnický fotbal

Druhým jarním kolem pokračují fotbalové krajské přebory starších a mladších žáků. Na programu je i jedno okresní derby, Nýrsko přivítá Luby.

Sobota 19. března

Klatovy – H. Týn (ST 10.00, ML 11.45, rozhodčí: Mazanec).

Nýrsko – Luby (ST 10.00, ML 11.45, rozhodčí: Petržílka).

Neděle 20. března

Horažďovice – Domažlice (ST 10.00, ML 11.45, rozhodčí: Bína).

Přeštice – Sušice (ST 10.00, ML 11.45, rozhodčí: Křen).

Miroslav Sedlmaier