Fotbalisté Strážova sehráli hned dva zápasy. V pátek remizovali s Pačejovem a v neděli hostili Přeštice.

Strážov – Pačejov 2:2 (1:1)

V prvním přípravném duelu obou soupeřů bylo znát, že mají za sebou letní přestávku. Ta se více projevila na domácím týmu, který nastoupil v silně kombinované sestavě s několika hráči z B týmu.

Obrana domácích, která nastoupila bez opory Čížka, měla zejména v prvním poločase den otevřených dveří. Pačejovští byli herně aktivnější a dostávali se velmi často na dostřel brankáře Javorského. Tomu mohli domácí vděčit, že do poločasu pouze jednou inkasoval, když musel kapitulovat proti střele Štěpána, který z 11 metrů zajistil hostům vedení. Za Strážov po pěkné kombinační akci vyrovnával dorážkou z malého vápna Chaluš.

Po přestávce na hřiště nastoupil domácí tým bez výrazných změn, ale se zcela výraznější aktivitou. Ale byli to znovu hosté, kteří šli do vedení. Zcela nekrytý nabíhající Němec nedal nekompromisně prudkou hlavičkou Javorskému šanci a ten musel podruhé v tomto duelu lovit míč ze své sítě. V nastaveném čase vyrovnal novic v domácím dresu Plíhal.

Branky: Chaluš, Plíhal – Štěpán, Němec. Diváků: 120. Rozhodčí: Luďovít Molnár.

Strážov – Přeštice 0:3 (0:2)

V prvním, prakticky vyrovnaném poločase, kdy první stoprocentní šanci spálili domácí, byli brankově úspěšnější hosté, kteří dvakrát využili hrubých chyb strážovské defenzivy a snadno skórovali. Ve druhém poločase měl mladý tým hostů jasnou převahu v držení balonu, navýšit vedení se mu ale dlouho nedařilo. I Strážov měl několik slibných šancí, přesto nakonec v poslední desetiminutovce inkasoval i třetí branku po střele z dvaceti metrů.

„Přeštice přivezli velmi mladý a výborně připravený tým, přesto se nám dařilo být mu minimálně v prvním poločase více než adekvátním soupeřem. Ve druhém poločase nám hlavně ke konci docházely síly, přesto jsme hosty do vyložených šancí nepouštěli. Inkasovali jsme až v posledních deseti minutách zápasu opět po naší chybě v rozehrávce. Lehce ztracené balony a malá střelecká produktivita, to jsou asi největší nešvary naší hry, na jejichž odstranění musíme ještě zapracovat,“ zhodnotil utkání asistent trenéra Strážova Lukáš Helm.

Branky: Lambor 2, Hrdlůšek. Rozhodčí: Pressl Václav. Diváků: 120.

V přípravě pokračovaly i další pošumavské týmy.

Strakonice B – Horažďovice 1:0 (0:0)

Ve třetím přípravném zápase se hrály Horažďovice na UMT ve Strakonicích. Soupeřem jim byl posilněný B tým domácích. Ve vyrovnaném duelu měli hosté v prvním poločase velkou šanci skórovat, když střelu Cihláře z přímého kopu z hranice velkého vápna k tyči domácí gólman Mára bravurně vyrazil. Další možnost skórovat měl Jiřík, ale míči z jeho hlavičky stála v cestě tyč. O výsledku utkání rozhodla domácí rezerva brankou dosaženou v 70. minutě.

Svéradice - Luby 3:1 (1:0)

V prvním poločase byli domácí aktivnějším mužstvem a zaslouženě se dostali do vedení. Prvních 15 minut druhého poločasu naopak patřilo hostům a zásluhou dorážky Kostolanského dokázali hned v úvodu vyrovnat. Domácí pak hru postupně vyrovnali a v koncovce byli úspěšnější, když přidali další dvě trefy a dovedli utkání do vítězného konce.

Branky: 17. Picka, 71. P. Prokopec, 87. Říha - 47. Kostolanský. Rozhodčí: Dykalov Jurij. ŽK: 1:1. Diváků: 50.

Sokol Mochtín - Jiskra Domažlice B 0:5 (0:0)

Na úvod letní přípravy si domácí pozvali hodně silného soupeře. Rezerva divizní Jiskry byla po celé utkání lepším týmem, o výhře ale rozhodla až ve druhém poločase.

Branky: Filip Kotlan 3, Jiří Hartl 2. Diváků: 50. Rozhodčí: Jan Šafránek.