Domácí Klášter nevyužil dobře známého prostředí, když v souboji s děvčaty Kobry Stars z Bolešin prohrál 0:1. O jedinou branku duelu se postarala Monika Farná. Devilky tak po dvou předchozích výhrách poprvé ztratily a přenechaly první místo družstvu mochtínské Křeče.

To totiž naopak zvítězilo v sezoně i potřetí, když zejména díky dvěma trefám Yvetty Chmelové své soupeřky z Neznašov přemohlo poměrem 3:1. Tři body Křeče se ale nerodily vůbec lehce. Jako první se totiž trefily Neznašovy, konkrétně střelkyně Hrachová. Pak už ale branky střílel pouze favorit.

V závěrečném duelu třetího kola vybojovaly tři body chanovické Andělky, které zdolaly srdnatě bojující Blovice 2:0. V „andělském“ dresu se opět trefila obávaná kanonýrka Simona Toningerová, kterou jedním zásahem doplnila Markéta Pitulová. Blovice po další porážce stále čekají na první body, a dokonce i na blažený gejzír radosti ze vstřeleného gólu. Po třech kolech je ve vedení Mochtín s tříbodovým náskokem na druhý Klášter. Třetí je Kobra Stars.

Výsledky 3. kola: Kobra Stars – Devils Klášter 1:0 (1:0, 13. Farná), Andělky Chanovice – Topovky Blovice 2:0 (1:0, 20. Toningerová, 44. Pitulová), PS Křeč Mochtín – Sokolky Neznašovy 3:1 (3:1, 6. a 23. Chmelová, 10. Čubanová – 5. Hrachová).

Ilustrační foto
V Klatovech vzplanou basketbalové bitvy veteránů