A zahraniční akci pojala velkolepě. Aby si nejen hráči, ale i rodiče a fanoušci turnaj užili, vypravili do sousední země autobus. Na podporu malých fotbalistů nechyběly povzbuzující transparenty ani namalované klubové barvy na obličeji. Plný autobus do Waldkirchenu odjel v časných ranních hodinách.

Na turnaji byly dvě základní skupiny, z nichž do bojů o finále postupovaly dva týmy. Soupeři Strážova v základní části kvalitně obsazeného turnaje byly výběry TSV Hengersberg, TSV Waldkirchen, SC Batavia Passau a SV Grainet. Strážovským fotbalovým nadějím se podařilo postoupit do semifinále i přesto, že se mu hned ve druhé minutě prvního utkání zranil jeden z útočníků, opora týmu, který už dále nemohl pokračovat.

Za obrovské podpory rodičů se kluci rvali o vítězství. Bohužel neuznaný, podle pravidel regulérní gól v emočně hodně vypjatém utkání odstřelil tým z Klatovska pouze do boje o bronzové umístění.

Strážovští malí fotbalisté však zaslouží tu největší pochvalu za svůj skvělý výkon, odhodlání a bojovnost. Sice skončili „pouze“ bronzoví, ale pro všechny fanoušky a rodiče podali zlatý výkon.

Mladší přípravka ze Strážova slaví bronz.Zdroj: Natálie Presslová

Simona Presslová