Čtyřiačtyřicetiletý trenér Michal Hoffmann razí vlastní filozofii. V dlouhé přípravě dával příležitost především nadějným mladíkům.

„Vrátím se ještě k Memoriálu Matěje Strejčka, který dali dohromady na Petříně. Byl to výborný turnaj, ve kterém jsme hodně zkoušeli. Byla to skvělá příležitost zejména pro mladé hráče, kteří teprve vyšli z dorostu, a také pro některé kluky z béčka. Myslím si, že mnozí nasbírali cenné zkušenosti,“ pochvaloval si klatovský kouč. „A turnaj nám také ukázal, že klatovská mládež je velice kvalitní a celá řada kluků má velký potenciál pro divizní fotbal,“ doplnil.

Klatovy kromě již zmiňovaného memoriálu odehrály velké množství přípravných zápasů. Po některých byl trenér Hoffmann velmi spokojený, po jiných zase dost zklamaný. Cílem pro nový ročník FORTUNA divize tak i nadále zůstává umístění v klidných vodách tabulky a stabilizace kádru.

„Rozhodně. Chceme se udržet, hrát do desátého místa. Prostě se pohybovat v klidném středu tabulky. A také chceme, aby se kluci výkonnostně posouvali směrem dopředu,“ říká trenér Klatov, jenž se už těší na první mistrovské utkání doma s rezervou Českých Budějovic.

„Už se moc těšíme, až to celé začne, a na České Budějovice si věříme. I vloni jsme je dokázali pořádně potrápit. Ale musíme si dávat pozor i na ostatní zápasy. Nevím, jak je to možné, ale vždycky dokážeme podat výborný výkon proti silnějším týmům, naopak proti papírově slabším celkům se nám moc nedaří. Musíme být připraveni po fotbalové, kondiční, ale i psychické stránce,“ dodal.

Soupiska SK KLATOVY 1898

Brankáři: Tomáš Novák (00), Ondřej Valeš (00), Jan Herman (74).

Obránci: David Dolanský (96), Jakub Bošek (99), Jindřich Sojka mladší (99), Matyáš Barborka (01), Josef Kolerus (00), Ondřej Mareš (01), Tomáš Daněk (00), Milan Mészáros (90). Záložníci: Antonín Prančl (78), Tomáš Partyngl (01), Adam Vacek (01), David Tříska (93), Lukáš Krásný (96), Michal Lukeš (93), Martin Janda (01), Michal Marek (99), Zdeněk Krejčiřík (01), Lukáš Marek (02). Útočníci: František Diviš (94), Adam Aizner (99).

Přišli: Ondřej Valeš (Viktoria Plzeň), Jakub Brabec (Svatobor Hrádek – v době uzávěrky v jednání).

Odešli: František Hrachovec (přerušení kariéry), Karel Šmejkal (Kdyně), Petr Kotrba (Katovice), Aleš Brudna (Mýto), Jan Kotáb (B tým).

Trenér: Michal Hoffmann. Asistent trenéra: Stanislav Vítovec. Vedoucí družstva: Ján Gašpár. Předseda klubu: Jindřich Sojka starší.