Při hodnocení právě skončeného soutěžního fotbalového ročníku 2007/2008 z pohledu družstev TJ Klatovy bude nejvýše figurovat divizní starší dorost.
Svěřenci trenéra Jiřího Tomana v předcházejícím ročníku v roli nováčka sbírali v této soutěži zkušenosti. V právě skončeném ročníku j2007/2008 už působili jako skuteční mazáci a patřili mezi absolutní špičku týmů této divizní skupiny.


Oproti minulému ročníku, kdy skončili na devátém místě získali v tomto ročníku o deset bodů víc a skončili těsně pod bednou, na čtvrté příčce, když od druhého místa, na kterém v průběhu jara figurovali, je dělí jediný bod.


O co se polepšil klatovský starší dorost, o to se pohoršili jejich mladší kluboví spoluhráči, kteří startovali za mladší dorost. Příčin poklesu byla celá řada. O tom ví své nejvíce trenéři, ale neoddiskutovatelným faktem je to, že na loňské páté místo zbyly jen vzpomínky a letošní předposlední třinácté místo je značným propadákem. Důkazem toho je fakt, že oproti čtyřiceti bodům získaných v minulém ročníku mají mladší dorostenci na svém kontě letos pouze sedmnáct bodů.


Naštěstí výsledky mladšího dorostu nemají vliv na postupy či sestupy.


Důležité je to, že trenér staršího dorostu Jiří Toman se svým kolektivem účast v divizi pro Klatovy i v nastávajícím ročníku suverénními výkony zajistil.


Klatovy – Tábor
STARŠÍ DOROST: 5:4
(2:1); branky Klatov: D. Matějka, Pavlík, Voráček, Meszáros, György; rozhodčí: Kříž. Sestava Klatov: Lorenc (46. Riška), Lávička, Moser, Rendl, Veselka, Sýkora, Janda (46. Pavlík), György (46. Meszáros), Zahradník, D.Matějka, Rejthar (46. Voráček).


MLADŠÍ DOROST: 2:0 (0:0); branky: Kološ, Uruba; rozhodčí: Kříž.

Miroslav Sedlmaier