Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Milovník fotbalu Miroslav Sedlmaier slaví životní jubileum

Strážov – Dne 3. dubna 2016 oslaví kulaté jubileum, krásných sedmdesát let, Miroslav Sedlmaier ze Strážova (na snímku). Široké, zejména sportovní veřejnosti je dobře znám jako velice zasvěcený glosátor převážně fotbalového dění na Plzeňsku. Jeho zprávy z této oblasti, rozbory a úvahy uveřejňované ponejvíce v Klatovském deníku, ale i dalších tištěných periodikách a na internetových stránkách Šumavanet, vycházejí z mimořádně dobré znalosti problematiky podpořené nadprůměrnými zkušenostmi z této oblasti.

3.4.2016
SDÍLEJ:

Miroslav Sedlmaier na XVII. volící valné hromadě OFS Klatovy.Foto: DENÍK/Jitka Kilbergerová

Miroslav Sedlmaier se zabýval činností kolem fotbalu již od svého mládí. Působil jako hráč, později jako trenér a rozhodčí. Svoji preciznost posléze uplatnil jako obětavý fotbalový funkcionář v různých funkcích. Dlouhou dobu pracuje jako zdatný sekretář okresního fotbalového svazu v Klatovech, kam vnesl smysl pro řád a pořádek. Byl také členem Pošumavského sportovního sdružení. Z titulu těchto funkcí i svého nevšedního zájmu se seznámil s řadou dalších lidí kolem fotbalu na Klatovsku a pronikl do života jejich fotbalových klubů. Jen těžko byste našli v kraji člověka zasvěcenějšího, skutečného fotbalového odborníka.

Tato slova plně potvrzuje i předseda Okresního fotbalového svazu Klatovy Jan Červený: „S Mírou spolupracuji už hodně let a znám ho jako člověka, který pracuje ve dne v noci a fotbalem žije. Funkcionáře s takovým přehledem o fotbale jsem snad ještě nezažil. Pracuje přes týden a o víkendu zpracovává výsledky a připravuje podklady pro svazové komise, takže je pro nás hrozně platným člověkem. Není ale pravda, jak někteří lidé říkají, že řídí svaz. Míra má funkci sekretáře a veškerá rozhodnutí dělá vedení svazu."

Osud Strážov

Miroslav Sedlmaier ale není platný jen pro svaz. Nezastupitelnou roli má také ve svém mateřském sportovním klubu Kovodružstvo Strážov a celém městě Strážov. „Míra zašel daleko do historie, do úplných počátků fotbalu ve Strážově. Jimi započal, již někdy kolem roku 1982, tvořit pro současníky i pro budoucí pokolení svou úžasnou kroniku strážovského fotbalu, doplněnou úplnými údaji z nedávné minulosti i současnosti. Kronika je vedena do naprostých podrobností o lidech, o gólech, o hřištích a dalším dění kolem fotbalu včetně množství přehledů, tabulek a fotodokumentace. Troufám si říci, že na podobné úrovni nemají své kroniky a záznamy vedeny ani naše ligové kluby," ocenil jeho práci i předseda SK Kovodružstvo Strážov Petr Presl, který představil i další oslavencovu aktivitu pro Strážov: „V letošním roce inicioval vznik webu s doménou www.fotbal-strazov.cz, jako svou výhradně soukromou aktivitu. Úroveň tohoto webu je naprosto profesionální a je opět pro nás obrovským přínosem."

Informace z fotbalu

Již od roku 2001 provozuje Miroslav Sedlmaier na webu 
sumavanet.cz/fotbal velice populární stránky o fotbale na Klatovsku, Sušicku a Horažďovicku. V posledních několika letech zaznamenává videokamerou většinu soutěžních utkání Strážova a další dění v klubu. Sestřihy zápasů a dalších akcí jsou pro širokou veřejnost k dispozici na webových stránkách města Strážov.

Miroslav Sedlmaier je v pravém slova smyslu mladý sedmdesátník. Je mladý nejen svým zjevem, ale zejména svým mladým myšlením, vytrvalým setrváváním na špici rozvoje techniky – fotoaparátů, kamer a zejména počítačů. Vše toto mu jistě odčerpává nemalé finanční prostředky. Nic mu ale nemůže zabránit, aby se s lidmi jejich prostřednictvím nepodělil o svou lásku k fotbalu a dění kolem něho. Drží krok i se stále se měnící legislativou ve sportovním hnutí.

Odměna za práci

Jako ocenění své dlouholeté práce obdržel Miroslav Sedlmaier v roce 2008 z rukou předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslava Vlčka a tehdejšího šéfa Českomoravského fotbalového svazu Pavla Mokrého nejvyšší fotbalové vyznamenání – Cenu dr. Václava Jíry. Vyznamenání, které si zcela jistě zaslouží, neboť odvedl a stále odvádí pro fotbal v Pošumaví obrovský kus výborné práce.

Vše toto bylo ale vykoupeno tvrdou prací, nastavenou mnohdy do nocí a cena času se vyčíslit a ohodnotit nedá ani sebevyšším vyznamenáním. „Takto to všichni ve Strážově cítíme, a proto mu z celého srdce k jeho sedmdesátinám přejeme dobré zdraví, štěstí a pohodu. A tak trochu sobecky si přejeme, aby ještě dlouho vytrval u své obětavé práce pro náš fotbal, a aby také jemu přinášela uspokojení a radost," popřál za strážovský klub Presl, ke kterému se přidal i Červený: „Chtěl bych Mírovi popřát za sebe i jménem celého výkonného výboru OFS hodně zdraví, štěstí, spokojenosti, sportovního elánu a aby mu manželka byla stále takovou oporou jako dosud." Na svého dlouholetého spolupracovníka a dopisovatele nezapomněli ani v redakci Klatovského deníku. „Miroslavu Sedlmaierovi přeji za celý náš kolektiv především hodně zdraví, protože to je to nejdůležitější, a samozřejmě ještě řadu povedených článků o fotbale, které už neuvěřitelně dlouhé roky píše do novin a na své webové stránky," popřál oslavenci šéfredaktor Klatovského deníku Milan Kilián.

Josef Kodym

Autor: Tomáš Kanta

3.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nehoda u Koryt.
8

Při nehodách se zranili 69letý motorkář i 9letá dívka

Ilustrační snímek

Opustili nás...

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

Bílá místa? Na mapě záchranky žádná nejsou

Plzeňský kraj – Síť základen v kraji je tak hustá, že další už téměř nejsou třeba.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Plzeň – Povzbuzeni vítězstvím v prestižním duelu nad pražskou Spartou odlétají ve středu fotbalisté Viktorie Plzeň k dalšímu těžkému zápasu – k utkání základní skupiny Evropské ligy se švýcarským FC Lugano.

FOTO: Modelářské nebe patřilo tentokrát drakům

Bolešiny – Draci domácí výroby i kupovaní v neděli nahradili na nebi mezi Bolešinami a Slavošovicemi jindy obvyklé modely letadel.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení