Že domácí překvapivě porazili půltuctovým nářezem třetí tým tabulky se může stát, že v zápase padne sedm branek také, ale že na domácích šesti gólech se bude podílet pouze jeden hráč, pak to v takovéto soutěži je velká rarita! Tím úspěšným střelcem nebyl nikdo jiný, než dešenický kapitán týmu a kanonýr, dvaatřicetiletý Michal Poupa. Ten se přírůstkem šesti branek rázem probojoval na čelo tabulky střelců kde obhajuje loňské prvenství nejlepšího střelce přeboru které získal za 35 vstřelených branek.

Souboj o prvenství nejlepších střelců pochopitelně ještě nekončí, ale ten v Dešenicích mezi dosud nejlepším střelcem tohoto ročníku OP Radkem Holečkem a Michalem Poupou vyzněl 6:1 pro domácího kapitána.

V celkovém pořadí v tabulce se na čele nic nezměnilo. Jedinou změnou je nárůst bodového náskoku vedoucího Sokola Měčín na devět bodů. Čtyři kola před koncem mohou pomalu chladit šampaňské k oslavě postupu, respektive po několikaleté odmlce k návratu, do 1.B třídy! V tomto kole se střetly v Horažďovicích poslední dva týmy tabulky. Dopadlo úspěšněji pro domácí, což bylo letos pro ně teprve druhé vítězství.

Mochtín B - Vrhaveč 1:0

Tradiční derby zápas přinesl vyrovnaný a bojovný fotbal. Hosté byli fotbalovější, ale dobře hrající obrana Mochtína je do šancí nepouštěla. Ve 30. minutě se dostal do úniku Jan Voráč a z úhlu otevřel skóre - 1:0. Ten samý hráč pak o pět minut později mohl skóre navýšit, ale gólman hostí David Hrach byl tentokráte proti, zneškodnil i následnou dorážku Břečky. Po přestávce měli hosté více ze hry. Kopali hodně rohů i volných přímých kopů. Všechny přinesly hodně vzruchu před domácí brankou, ale ani jednou míč v brance neskončil. Těsnou výhru domácí rezerva uhájila, získala cenné tři mistrovské body. S přehledem rozhodoval M.Balák. (Karel Šot)

(1:0; Branky: 30. Voráč; rozhodčí: Balák; ŽK: 1:3; diváků: 90).

Železná Ruda - Nezamyslice 2:0

O záchranu hrající domácí v klání s druhým týmem tabulky šli tříbodovému zisku více naproti. V prvním poločase z vytvořených čtyř gólových šancí proměnili jedinou, když ve 35. minutě vstřelil vedoucí branku Jakub Lehečka. Vítězství Rudy pečetil v 69. minutě Alexander Göndör.

(1:0; branky: 35. Lehečka, 69. Göndör; rozhodčí: Abraham; ŽK: 1:1; diváků: 100).

Janovice - Měčín 0:1

Vyrovnané utkání, které soupeř rozhodl ve 20.minutě prvního poločasu, kdy hostující Homr využil přečíslení domácí obrany a vstřelil jedinou branku utkání. Hosté svým koncentrovaným výkonem jednobrankové vedení uhájili až do konce zápasu. (Petr Abel)

(0:1; branky: 20. Homr; ŽK: 2:5; diváků: 100).

Dešenice - Hrádek 6:1

Souboj s třetím celkem tabulky byl zápasem domácího kapitána Michala Poupy. Domácí hráli od úvodních minut jako vyměnění. Jakoby posíleni sebevědomím po vítězném zápase o šest bodů v minulém týdnu ve Veřechově se do svého soupeř zakousli. To by ale nesměl být v brance hostů Ryba, který prokázal své kvality a minimálně tři tutovky domácím zlikvidoval. Přesto na všechno nestačil a mezi za 12 minut mezi 23. – 35.minutou musel třikrál lovit míč ze své branky a vždy ho překonal muž zápasu Michal Poupa, který tím zakončil čistý hattrick.

Poté, kdy do tohoto kola vedoucí muž střelecké tabulky Radek Holeček snížil na 3:1, čekala po přestávce na oba týmy druhá část zápasu. Hned v první minutě se opět střelecky prosadil čtvrtým gólem Michal Poupa a to nebylo v jeho provedení ještě vše. Domácí kanonýr ještě v 63. a 68. přidal další dvě branky a uzavřel brankový nářez hostů na rovný půltucet.

(3:1; branky: 23., 26., 35., 46., 63., 68. M. Poupa - 38. Holeček; ŽK: 2:1; rozhodčí: Bureš; diváků: 90).

Sušice B - Veřechov 1:0

Hosté z Veřechova hráli v horkém počasí vyrovnaný zápas s domácími, kteří byli již před utkáním mírným favoritem. Rychlá branka v začátku utkání domácí ukolébala a když se neujaly další dvě vyložené šance, dospěl zápas k nervoznímu utkání s řadou nepřesností na obou stranách. Domácí svůj hubený náskok již nepustili a tak utkání skončilo tím nejmenším možným rozdílem.

(1:0; branky: Marek; rozhodčí: Bína; ŽK: 1:3; diváků: 100).

Bezděkov - Velké Hydčice 3:3

Do utkání domácí jako obvykle vstoupili velice dobře. V 18. minutě po centru ze strany nejvýše vyskočil Petr Bače a přesnou hlavičkou nahrál na Sašu Zhvakina, který se taktéž hlavou nemýlil. Poté hosté přidali a několikrát domácí od vstřelené branky zachránil jejich gólman Libor Červenka. Hosté z Hydčic se přeci jen dočkali vyrovnání ve 30. minutě, kdy se trefil Korda. Za šest minut později Bezděkovští opět šli do vedení. Na rohový kop si znovu nejvýše vyskočil Petr Bače a stanovil poločasové skóre na 2:1.

Ve druhém poločase se hrál fotbal nahoru dolů. Oba týmy měly několik šancí ke vstřelení branky. V 80. minutě se pěkně z dálky trefil opět aktivní Petr Bače. A nic nenasvědčovalo tomu, že tři body nezůstanou doma. Jenže v 82. minutě skončila v brance střela Barborky a hosté se nadechli k závěrečnému náporu. V poslední minutě se trefil Kropáček a domácí tak přišli o tři body. Byly to body ztracené úplně zbytečně a to vlastní nemohoucností vstřelit branku. Šancí si domácí k tomu měli požehnaně. Utkání odřídil velmi dobře rozhodčí Cupl.

(2:1; branky: 18. Zhvakin, 36. a 80. Bače - 30. Korda, 82. Barborka, 90. Kropáček).

Horažďovice B - Hory Matky Boží 3:2

Zápas nepříliš valné úrovně, ve kterém bylo znát, že proti sobě nastoupily týmy z konce tabulky. První půle se hrála za převahy domácích. Z několika šancí nebyla využita ani ta z kategorie vyložených, když domácí Nauš šel sám na brankáře hostů. Domácí nastoupili po několika kolech opět s Mírou Lavičkou v útoku a ten se mimo jedné branky z penalty zasloužil svojí druhou brankou tři minuty před koncem o druhé jarní vítězství horažďovické rezervy.

(2:2; branky: 20. a 87. Lávička, 36. Nauš , 4. Hoffmann, 39. Vojta; rozhodčí: Kurc; ŽK: 2:1; diváků: 60).

Miroslav Sedlmaier