„Musím přiznat, že jsme do utkání vstupovali hodně nervózní. Náš tým se oproti loňsku ještě omladil, skončili zkušení hráči a byli jsme všichni zvědaví, jak se s touto situací vyrovnáme,“ řekl po vítězném zápase na domácím hřišti s Příkosicemi v úvodním kole 1.A třídy trenér sušických fotbalistů František Melka. „Mužstvo ale pracovalo zodpovědně, kluci se prali o každý míč a myslím, že jsme vyhráli zcela zaslouženě,“ dodal k utkání sušický trenér.

Bod za remízu se Zručí na domácím hřišti vybojovali v prvním kole 1.A třídy fotbalisté Nýrska. „Byl to kondičně i psychicky náročný zápas. Soupeř, který přijel v roli nováčka překvapil, byl hodně aktivní a velmi se mi líbil. Umí využívat volných prostorů po stranách hřiště, má rychlé a nebezpečné útočníky a bude pro každý tým nebezpečným soupeřem. Myslím si, že s hrou, kterou u nás předvedl bude hodně zlobit a měl by být oživením této soutěže. Při tomto průběhu zápasu jsem s remízou spokojen,“ zhodnotil zápas trenér Okuly Nýrsko Karel Kalivoda.

Jediným týmem, který nedokázal v úvodu 1.A třídy doma bodovat, byl Strážov. „Úvodní utkání nového ročníku nedopadlo podle našich představ, přestože jsme hlavně v první půli měli řadu slušných brankových šancí po rychlých kombinačních akcích především z levé strany hřiště. Soupeř v čele s výborným brankářem velmi dobře bránil a v závěru změnou taktiky, kdy hrál zhuštěnou obranu před vlastní šestnáctkou a čekal na brejky, ustál i díky výškové převaze svých hráčů sérii nakopávaných míčů za obranu. Svým hráčům nemohu upřít snahu jít za vítězstvím ale tentokrát to prostě na zisk tří bodů nestačilo,“ uvedl k zápasu se Zbirohem hrající trenér Strážova Petr Presl.

Výhodu domácího prostředí neměly v 1. kole 1.A třídy Luby. V Nepomuku podlehli lubští fotbalisté svému soupeři rozdílem tří branek. „S Nepomukem jsme drželi krok pouze v prvním poločase, dokonce jsme vstřelili úvodní branku zápasu. Ve druhé půli se projevila lepší technická připravenost soupeře, který po našich chybách dával góly a vyhrál naprosto zaslouženě,“ řekl k zápasu lubský trenér Miroslav Křížek.

(sed, dk)