S prázdnou se vrátili z pražských hřišť fotbalisté divizních týmů z Pošumaví. Také jejich kanonýři vyšli zcela naprázdno, neboť Klatovy prohrály s Motorletem 0:3 a Horažďovice s béčkem Žižkova 0:7.


„Inkasovali jsme po individuálních chybách a neproměnili jsme šance. Nedokážeme se vrátit do zápasu,“ je jasné trenérovi Klatov Pavlu Bělouškovi, který se v Praze musel obejít bez distancovaných Šlechty a Hovorky a v utkání navíc přišel o Hanzlíka, který si při srážce s brankářem roztrhl tvář. „Absence potrestaných obránců je znát, nad Hanzlíkovým startem visí otazník, pokud nenastoupí, bude to další trhlina v sestavě,“ podotkl Běloušek, který poslední utkání v podání Klatov přirovnává k mečbolům. „Ani teď jsme ho neproměnili. Jedno vítězství znamená na devětadevadesát procent záchranu, další příležitost máme v sobotu 7. června doma. S Domažlicemi to bude sice těžké derby, ale my jej máme v plánu vyhrát,“ dodal
„Debakl jsme utrpěli, ale v poli to nebylo zas až tak hrozné. Vyrobili jsme hrubou chybu a domácí ji okamžitě potrestali, Žižkovští hráli jako z partesu, potvrdili své kvality, nedali nám šanci,“ uvedl trenér FK Horažďovice Karel Krejčí, po〜dle kterého byl v dresu Horažďovic na půdě Žižkova nejlepším hráčem mladičký brankář Baloun. Horažďovičtí fotbalisté tak mají co napravovat a příležitost k tomu budou mít v neděli 8. června, kdy hostí Písek. „Nevím, zda dám mužstvo vůbec dohromady,“ dodal Krejčí, kterému se zdá, že hráči už to zabalili. „Já chci samozřejmě vyhrát, ale všechno je v rukou fotbalistů,“ řekl.