A to v sobotu v úvodním jarním kole I.A třídy na úkor Sušice, kterou už neporazili hodně dávno.

„Začátek zápasu patřil nám. Pak se to ale otočilo a hosté nás především ze standardních situací přehrávali. Sušický Hubáček to z trestných kopů umí a Sušicekvalitní hlavičkáře také má. Inkasovali jsme branku, i když jsme se rozčilovali, asi regulérní byla, pomezní byl blíž a lépe to viděl než my ze střídačky,“ ohlédl se za prvním poločasem trenér TJ Start VD Luby Karel Šůs, který byl s výkonem týmu přesto spokojený.

„Ovšem dohrávali jsme na devět lidí a to musí být znát. Ale kluci si sáhli až na dno, řekli jsme si, že do zápasu dáme všechno a to také hráči splnili,“ dodal lubský kouč, který je moc rád, že se jeho svěřencům po delší době podařilo doma konečně bodovat. „Start do sezony je vždy velmi důležitý, výhra mančaft dokáže nakopnout. Navíc vítězství nad Sušicí je pro nás velmi cenné, vždyť jsme ji neporazili možná deset let,“ dodal trenér Lub, kterého zároveň mrzí zranění sušického Kočího. „Mrzí mne zranění každého hráče. Ale je to fotbal, přitvrdilo se v něm hodně. Náš Turner také nedohrál a kvůli zranění kotníku si několik týdnu nekopne,“ dodal.

„Do Lub jsme přijeli vyhrát. Co k tomu vůbec říct? Likvidační zákrok na našeho Radka Kočího byl rozhodujícím okamžikem celého zápasu. Nikdo se už pak nemohl soustředit na hru, každý byl myšlenkami u Radka Kočího, nevěděli jsme, jak na tom je. Od toho se pak všechno odvíjelo, kluci neudrželi nervy na uzdě, začali diskutovat, šli jsme do deseti a bylo hotovo,“ uvedl trenér TJ Sušice František Melka, který i přes zmiňovanou situaci nebyl spokojený s výkonem svého týmu.

„Hráli jsme špatně. Zpočátku jsme se víc než na hru soustředili na osobní souboje. Nakopávali jsme jen dlouhé míče. Sice jsme se po vedoucím gólu trochu uklidnili, začali jsme hrát to své, ale pak přišlo odstoupení Kočího, zanedlouho vyloučení kapitána a všechno se nám sesypalo,“ konstatoval Melka.