Lhota ve strhujícím duelu zdolala Vejprnice

Plzeňský kraj – Fotbalisté Lhoty porazili v sobotním zápase 28. kola nejvyšší krajské vejprnickou Slavii 3:2 a dostali se na druhé místo tabulky před rezervu Domažlic. Chodové ale mají dva zápasy k dobru.

3.6.2017

Lhota ve strhujícím duelu zdolala VejprniceFoto: Deník / VAIZ Zdeněk

Úvod utkání patřil aktivně hrajícím hostům z Vejprnic, kteří napadali po celém hřišti, byli fotbalovější a ve vytváření šancí produktivnější. A po zásluze se dostali v 7. minutě do vedení. Domácí brankář Šteffel si dal na čas dlouhým výkopem, čehož využil presující Karel Výrut a zrodil se asi jeden z nejlehčích gólů jeho dosavadní kariéry – 0:1. Domácími ale zbytečná branka neotřásla a o chvíli později bylo vyrovnáno. Nadýchaně kopnutý rohový kop z kopačky Kotrnocha uklidil do branky na zadní tyči kanonýr Strejček – 1:1. Od té doby se obrázek hry z úvodu přitažlivého souboje změnil. Byli to totiž domácí, kdo svým aktivním pojetím hry ovládali hru. Trpělivě kombinovali a vytvářeli si i šance, ovšem dlouho bez gólového efektu.

Utkání se hrálo v úmorném horku a takovém tempu, že sudí Vocelka v polovině prvního poločasu povolil oběma týmům krátké občerstvení. Pár loků z iontových nápojů a osvěžující polití hlavy studenou vodou přišlo aktérům atraktivního boje zkrátka vhod.

DVA SLEPENÉ GÓLY BĚHEM TŘÍ MINUT

Ve 29. minutě se skóre nadstandardně kvalitního utkání měnilo potřetí. A byli to domácí, kteří se prosadili. Další rohový kop Kotrnocha, tentokrát z druhé strany, skončil s pomocí teče bránícího Bárty za zády bezmocného gólmana Vejprnic – 2:1. O tři minuty později bylo v zaplněném sektoru Lhoty ještě veseleji. Dlouhý nákop z vlastní poloviny totiž doputoval k Matěji Strejčkovi, který vyhrál osobní souboj se svým strážcem a překonal smutného vejprnického brankáře Vavríka potřetí – 3:1. Zbytek první půle už divákům branku nenabídl, a tak čísla na světelné tabuli před druhou fázi zápasu ukazovala průběžný stav zápasu 3:1.

Druhý poločas začal stejně jako ten úvodní a první velkou příležitost měli na svědomí hosté. Po pohledné akci po pravé straně se k míči dostal mladý Kryštof Kýček, ale nabídnuté šance se zalekl a branku vůbec netrefil. Poté si pár hezkých příležitostí ke skórování vypracovali také domácí, ale nebyli dostatečně přesní ve finální fázi.

DRUHÁ CHYBA BRANKÁŘE ZNAMENALA KONTAKTNÍ GÓL

A za neproměňování šancí přišel zákonitý trest. V 67. minutě neudržel domácí brankář Šteffel prudkou střelu jednoho z vejprnických fotbalistů a míč vyrazil jen před sebe. Na ten číhal dobíhající Jakub Mašek, který už neměl problém dorazit míč do opuštěné svatyně – 3:2. Patnáct minut před koncem zápasu mohl Lhotě vrátit dvougólový náskok Patrik Petrželka, který po hezkém signálu po rohovém kopu ale mířil vysoko nad.

HEKTICKÝ ZÁVĚR BRANKU NEPŘINESL

V 79. minutě bylo na spadnutí vyrovnání. V obrovské šanci se totiž na hranici šestnáctky ocitl Patrik Bárta, ale dvaadvacetiletý forvard neměl správně seřízená mířidla. V tu chvíli bylo utkání jako na houpačce. Oba týmy se snažily vstřelit gól, který by znamenal buď navýšení náskoku nebo vyrovnání. I přes velké množství šancí na obou stranách se už ale skóre neměnilo. Lhota udolala vejprnické mladíky těsně 3:2.

HODNOCENÍ ZÁPASU OČIMA TRENÉRA VEJPRNIC

„Myslím si, že v prvních patnácti minutách jsme byli lepším týmem a dostali se po zásluze do vedení. Bohužel soupeř dvěma góly ze standardky skóre otočil. Do poločasu jsme inkasovali ještě potřetí a to už pro nás bylo složité. Přesto jsme se nevzdali a ve druhé půli hráli s domácími vyrovnanou partii. Na víc než kontaktní gól jsme se už ale nezmohli. Celkově to byl ale remízový zápas se šťastným koncem pro Lhotu,“ řekl bezprostředně po skončení duelu kouč Vejprnic Jiří Šámal.

Sokol Lhota – Slavia Vejprnice 3:2 (3:1)

Branky: 12. a 32. Strejček, 29. Bárta vlastní – 7. Výrut, 67. Mašek.
Rozhodčí: Vocelka – Šiška, Havránek.
Žluté karty: 86. Rada (Vejprnice). Diváci: 80.

Lhota: Šteffel – Adam Král, Strejček, Zelenka, Horník, Hucl, Šroubek, Kohout, Kotrnoch (46. Šefl), Fiala (75. Heller), Petrželka. Trenér: Josef Humeník.
Vejprnice: Vavrík – Bárta, Heindl, Rada, Růžička (58. Kolář), Robert Křen (66. Puhlovský), Daniel Křen, Mašek, Kýček, Paul, Výrut (56. Svoboda). Trenér: Jiří Šámal.

Autor: Martin Mangl

3.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 9 150 Kč Pomocní skladníci POMOCNÝ SKLADNÍK - brigáda. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9150 kč, mzda max. 10000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pomocný skladník - brigáda (DPP), úvazek 6 hodin, POŽADUJEME: dobrá fyzická kondice, zodpovědnost, pečlivost, smysl pro dobře odvedenou práci, NÁPLŇ PRÁCE: jednoduché balení výrobků pod vedením zkušenějšího kolegy, nakládka a vykládka materiálu, NABÍZÍME: zaučení, práce v malém pohodovém kolektivu, zkrácený úvazek, příspěvek na dopravu, zázemí stabilní společnosti, možnost nákupu výrobků za velmi zvýhodněné ceny, MZDA: max. 10 000 Kč, KONTAKTNÍ OSOBA: p. Matějčková, tel. 733 133 146, email: personalni@2pservis.cz. Pracoviště: 2p servis s.r.o. provozovna sušice nádražní ul., Nádražní, č.p. č.e. 580, 342 01 Sušice 1. Informace: Ilona Matějčková, +420 733 133 146. Výroba - Výroba Nástrojař 15 500 Kč Nástrojaři a příbuzní pracovníci ZÁMEČNÍCI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15500 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: Agenturní zaměstnání, krátkodobé zaměstnání, Pracoviště: Dobler Metallbau s.r.o. + okres Klatovy, VŘ pro účely ÚP se bude konat 9.11.2018 od 9:00 hodin v prostorách kontaktního pracoviště Klatovy. , POŽADUJEME: dobrý zdravotní stav , práce v hluku, základní znalost výkresové dokumentace, Kontakt možný e-mailem nebo telefonicky (po - pá 10 - 12 hodin). Osobní kontakt po předchozí domluvě.. Pracoviště: Lavoro agency s.r.o. - dobler metallbau, Klatovská, č.p. 627, 340 22 Nýrsko. Informace: Viktória Szakálas, +420 773 022 286. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič autobusu 20 000 Kč Řidiči autobusů, trolejbusů a tramvají ŘIDIČ/KA AUTOBUSU. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: řidičský průkaz sk.D, praxe vítána, možnost práce na částečný úvazek., Výhody: přeprava rodinných příslušníků zdarma., Kontakt: Štálich Vratislav, tel. 602336815, Šlachta Josef, tel.602336814, e-mail:autobusyvkj@seznam.cz, Způsob prvního kontaktu: telefon, e-mail. , Místo pracoviště: Klatovy, Nýrsko.. Pracoviště: Autobusy vkj s. r. o. - pracoviště, ul. 5. května, č.p. 137, 339 01 Klatovy 1. Informace: Vratislav Štálich, +420 727 828 530. Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 23 000 Kč Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti pobytové péče PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH - PŘÍMÁ OBSLUŽNÁ PÉČE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADUJEME: , - základní vzdělání (do 18 měsíců ode dne nástupu je nutné doplnit si kvalifikační kurz pro PSS, pokud uchazeč nemá odbornou způsobilost),, - trestní bezúhonnost, - očkování proti žloutence typu B - s nástupem alespoň 2 dávky, PRACOVNÍ DOBA: 12ti hodinové směny bez nočních směn, nerovnoměrně rozvržená pracovní doba, fond pracovní doby 40 hodin týdně, NÁPLŇ PRÁCE: komplexní obslužná péče o osoby s mentálním nebo kombinovaným postižením, NABÍZÍME: zaměstnanecké benefity z FKSP (např. příspěvek na stravování, na penzijní připojištění, na rekreace, šekové poukázky na kulturu, sport a vitaminové prostředky), 5 týdnů dovolené, mimořádné a pololetní odměny, pro přijatého zaměstnance nabízíme byt pro 1 osobu k pronájmu , Konakt: Svejkovská Hana 376 571 270, h.svejkovska@dozpbystrice.cz, k.simkova@dozpbystrice.cz. Pracoviště: Domov pro osoby se zdravotním postižením bystřice nad úhlavou, příspěvková organizace, 340 22 Nýrsko. Informace: Hana Svejkovská, +420 376 571 270.

Kam na Klatovsku za sportem

Ze zápasu Strážov (v modrém) a Sušice B.

Strážov přehrál rezervu Sušice

-

Klatovy zdolaly favorizovaný Most

Klatovy – Po dvou porážkách v řadě na ledě soupeřů zabrali. Hokejisté Klatov porazili v sobotním duelu 16. kola druhé ligy favorizovaný Most 5:4 po prodloužení a stáhli v severní skupině třetí nejvyšší domácí soutěže ztrátu na právě druhý Most na rozdíl pouhých dvou bodů.

-

Zimní ligu fotbalových amatérek vede bez ztráty Křeč Mochtín

Klatovsko – Po dvoutýdenní odmlce pokračovala ve sportovní hale v Plánici Zimní liga fotbalových amatérek.

Rezerva hokejových Klatov zničila Kaznějov

Klatovy – Co zápas, to minimálně bod. Hráči rezervního týmu hokejových Klatov letos zkrátka válí. A naposledy to na vlastní kůži pocítili hráči Kaznějova, kteří do Klatov cestovali k 6. kolu Krajské ligy.