Mimo celkové prvenství fotbalistů SK Kovodružstva Strážov je třeba vysoce hodnotit zisk třetího místa FC Švihov a také umístění na dalších místech v pořadí od 4. až do 7. místa, které obsadila rovněž družstva z Pošumaví. Kuriózně se stejným počtem 39 bodů se za sebou srovnaly v pořadí 4. Pačejov, 5. Dlouhá Ves, 6. Hradešice a 7. Mochtín. Nejhůře skončil nováček soutěže FK Svéradice na 9. místě.

Nejvíce si v závěru soutěže pomohl Pačejov a čtyřmi výhrami v řadě se propracoval z míst, která tento tým ohrožovala sestupem, až mezi nejlepší v celkovém pořadí. Na druhé straně si výborné dvě třetiny jarní části v provedení FK Svéradice nováček pokazil posledními třemi zápasy, ve kterých vyšel bodově naprázdno a skončil v tabulce z celků z našeho regionu nejhůře.

Svéradice - Pačejov 0:1 (0:0)

Do utkání měli lepší vstup domácí, ale hosty podržel brankář Boř. Hosté hru vyrovnali a dlouho vše vypadalo, že utkání spěje k remíze. Vše podstatné se začalo dít až v závěru utkání. V 88. minutě neproměnil obrovskou šanci domácí Větrovec a nakonec platilo známé nedáš - dostaneš, když v poslední minutě udělal tečku za soutěžním ročníkem nádhernou brankou pačejovský Jiří Fiřt. Rozhodčí: Bogdan; ŽK: 2:2; diváků: 100.

Mochtín - Předenice 6:2 (3:1)

Poslední zápas sezony přinesl fotbal průměrné úrovně, ale s bohatou brankovou nadílkou. Hosté byli zachráněni, hráli bezstarostně a domácí tým, ač v oslabené sestavě, chtěl svým fanouškům dokázat, že vyhrávat nezapomněl. Smůlu měl hostující golman Šatra, který se po jednom zákroku zranil a do branky za něj musel náhradní hráč z pole. Rozhodčí: Dünghübel; ŽK 1:2; diváků: 60; branky: Sysel, P. Švátora, Kašpar, Podráský, Voráč, Břečka.

Strážov - Dobřany 4:1 (1:1)

„V posledním domácím utkání 1. B.třídy v tomto ročníku se bavili fotbalem nejen domácí fanoušci, ale i hráči, a to je pro všechny příznivce asi to nejlepší vyvrcholení soutěže,“ řekl hrající trenér Strážova Petr Presl. „Chtěl bych poděkovat fanouškům a funkcionářům klubu za podporu a pomoc při naplňování našich sportovních cílů, které jsme si před sezonou dali. Hráče musím jenom chválit, protože výborná parta kluků dokázala na jaře po úvodních dvou prohrách neuvěřitelnou vůlí to, v co už snad nikdo nevěřil, a šňůrou deseti vítězných zápasů si vykopala zaslouženou odměnu v podobě postupu do 1. A třídy. Nebudu vyzdvihovat jednotlivce, protože pro mě je hvězda každý hráč, který dokáže hrát pro tým, a těch jsme letos měli s asistentem Helmem celkem šestnáct,“ dodal.

Branky: 27., 80. a 90. T. Matějka, 70. Franc – 31. Podhadský; rozhodčí: Kříž.

Hradešice - Záhoří 3:0

(0:0; branky: Kotiš 3; ŽK: 0:1; diváků 80).

Švihov - Losiná 1:3

(0:2; hráno bez karet; branky: Špatenka - Brejcha, Veleman, Votípka; diváků: 60).

Spálené Poříčí - Dlouhá Ves 4:2

(1:0; branky: Brudna 2, Bláha, Jirka - Pechek, Rovňan; ŽK: 2:3; diváků 130).