Pamětníkům se ve spojitosti s tímto jménem vybaví v mládí zdatný, technicky i střelecky výborně vybavený fotbalista, pro kterého nebylo problém hrát na kterémkoliv místě v sestavě mužů Strážova.

Strážovu byl Antonín Presl věrný po celý svůj život. Od žákovských let hájil dres místního fotbalového klubu a ten změnil pouze po čas vojenské základní služby, kdy hrál v Dukle Liberec. Aktivně hrál za Strážov do 43 let, z toho 13 let kopal 1.B třídu a zde také působil jako trenér. Jubilant ještě ani poté nepověsil kopačky na hřebík a do 53 let válel ještě za podnikovou jedenáctku Kovodružstva Strážov. Byl také dlouholetým členem výboru fotbalového klubu, kde vykonával funkci místopředsedy.

Radost měl Antonín Presl ze svých synů Jirky a Tondy. Oba se „potatili“, oba od malička rovněž okouzlil míč a zahráli si s tátou v dresu Strážova řadu mistrovských zápasů. Stejně tak jako tátu oba okouzlila i slavná pražská Sparta. Mladší ze synů Antonín patřil mezi dlouholeté opory TJ Klatovy a v tomto klubu vyrůstal i jeho syn a vnuk Antonína Presla, který se přes mateřský klub vypracoval až do dresu prvoligové Viktorie Plzeň.

Jubilant na fotbal nezanevřel a můžeme ho pravidelně vídat na všech zápasech, které se ve Strážově hrají. Naposledy jsme ho zastihli při utkání žáků minulý týden (viz foto). Přejeme oslavenci hodně pevného zdraví, osobní spokojenosti a ještě hodně radosti z fotbalu i ze svého vnuka.

Miroslav Sedlmaier