Většinu svých doposud prožitých let věnoval kromě svého zaměstnání svému největšímu koníčku, fotbalu ve Velkých Hydčicích. Fotbal mu přirostl k srdci, a to zřejmě i díky tomu, že k fotbalovému hřišti to má, co by kamenem dohodil.

Se svým koníčkem začínal v mládežnických družstvech v sousedních Horažďovicích. Jako dospělý však začal hrát v rodných Velkých Hydčicích za tamní Tatran. Nastupoval většinou jako krajní záložník, který dokázal rozdat přesnou přihrávku i nebezpečně vystřelit. Hladce zvládl i roli obránce nebo útočníka. Po skončení aktivní kariéry se věnoval výchově mladé generace hydčických fotbalistů, z nichž mnozí oblékají dres Tatranu dodnes.

Od roku 1976 až dodnes pracuje nepřetržitě ve výboru TJ Tatran Velké Hydčice jako sekretář a svoji funkci vykonává velice dobře. I díky jeho vytrvalosti si již řadu let udržuje fotbal ve Velkých Hydčicích svou kvalitu v soutěži okresního přeboru.

K významnému životnímu jubileu přejí členové TJ Tatran Velké Hydčice hodně zdraví, štěstí a spokojenosti v dalších letech a také hodně radostí nejen při sledování zápasů domácího Tatranu, ale také při dalších koníčcích, jako je rybaření a včelaření.

K blahopřání se připojuje i Okresní fotbalový svaz Klatovy, který jubilanta ocenil za jeho dosavadní činnost při příležitosti konání XVI. valné hromady v Klatovech.

Miroslav Sedlmaier, sekretář OFS Klatovy