V 55. minutě zápasu Hrádek – Luby B došlo při souboji v pokutovém území k nezaviněné srážce hráče hostů s domácím mladým talentovaným Liborem Kutilem. Hrádecký hráč si vážně poranil kotník a holenní kost, musel být stabilizován a transportován RZS do nemocnice. Dle vyjádření sekretáře Svatoboru Hrádek Tomáše Adamce je nyní hráč po operaci hospitalizován. Po této události a s přihlédnutím k vážnosti zranění hráče se oba týmy dohodly, že v zápase nebudou pokračovat a zároveň se dohodly na sehrání opakovaného utkání v náhradním termínu 8. května na hřišti v Hrádku.

„Po poločase 1:1 došlo v cca kolem 55. minuty k inkriminované nešťastné situaci. V našem pokutovém území se v souboji o míč velice vážně zranil domácí Libor Kutil mladší - tento hráč běžel z pravé strany s míčem na naši branku, náš hráč Petr Hodl mu míč vypíchl do autu a potom se se oba hráči srazili. Hodl spadl na Kutila a nejspíš mu přisedl stojnou nohu nebo si pod vahou Hodlova těla přisedl domácí hráč nohu sám. Tím utrpěl bohužel velice vážné zranění - zlomení obou kostí nad kotníkem a asi i přetrhání vazů. Zákroku jsem byl asi nejblíže ze všech aktérů zápasu na hřišti, protože jsem hrál stopera a snažil se domácího hráče také bránit. Trpkou ironií je, že se to stalo při souboji snad dvou nejsubtilnějších hráčů na hřišti," uvedl kapitán hostů a předseda Startu Luby Radek Pikhart.

Utkání byl přítomen lékař Vojta, čekalo se asi 20 minut na příjezd sanitky, pak následovalo ošetření. Po této nešťastné situaci už neměl nikdo z hráčů chuť do hry, včetně rozhodčího Abrahama ze Sušice. Po telefonické konzultaci se členem STK Zahradníkem bylo utkání předčasně ukončeno. 

„Fotbal už pár let hraji, nebyl jsem u takhle vážného zranění bohužel poprvé. Každopádně přeji hlavně zraněnému hráči úspěšnou léčbu včetně uzdravení a brzký návrat na fotbalové hřiště za všechny naše hráče i celý klub TJ Start Luby," dodal Pikhart.

Miroslav Sedlmaier