Na volné léto se po osmnácti letech dosavadní trenérské fotbalové kariéry těší Karel Krejčí. V neděli koučoval své svěřence v posledním kole fotbalové divize. Tím, že tým uhrál v jarní části soutěže pouhých 27 bodů, ocitl se spolu s Doubravkou a Jankovem v sestupových vodách.


„Byl to jeden z mých nejhorších roků v mé trenérské kariéře,“ ohlédl se za uplynulou sezonou v Horažďovicích Krejčí. „Kazím si tím i svůj kredit. Proto jsem se rozhodl, že přes léto nebudu reagovat na žádné nabídky klubů na koučování. Uvidíme na podzim,“ dodal.


Kde je hlavní příčina pádu horažďovických fotbalistů z divize, ačkoliv ještě před rokem figurovali v první desítce tabulky? „Měli jsme velmi úzký kádr během zimní přestávky. Teprve těsně před prvním mistrovským zápasem jsme jej doplnili o hráče s ligovými zkušenostmi. Nicméně to prezidenta klubu stálo velké peníze a předpokládaný úspěch se nedostavil,“ vysvětluje Karel Krejčí. Mužstvo se pak nedokázalo sehrát, navíc měsíc před koncem soutěže chodili hráči na tréninky jen sporadicky. „Většina hráčů už začala tušit, že se v divizi nezachráníme,“ dodal kouč.


Poté, co Horažďovice sestoupily z divize, odcházejí z klubu mnozí hráči. Zámeček a Horváth budou působit v Doubravce, Beránek přestupuje do Písku a do stejného klubu zřejmě zamíří i gólman Makó. Další hráči se vrací do domácích klubů.


Jak hodnotíte vystoupení horažďovických fotbalistů v soutěži? Napište do diskuze.