V prvním duelu kola potvrdily svou dominanci Křečandy, které zdolaly blovické Topovky 2:1. Družstvo Mochtína v létě ani jednou neprohrálo, jen sedmkrát lovilo míč ze své sítě a vstřelilo dvaatřicet branek. Devět z nich obstarala Petra Čubanová, která obsadila v hodnocení střelkyň z celkových třiadevadesáti hráček, které do soutěže zasáhly, skvělé druhé místo.

Křečandy mohou být pyšné i na svou gólmanku Pavlínu Bučkovou, která jim skvěle kryla záda a zaslouženě získala cenu pro nejlepší brankářku soutěže. Odchytala osm a půl zápasu a inkasovala pouhých pět gólů, což dělá skvělý průměr 0,6 inkasované branky na jedno utkání.

„Mám velikou radost. Není to ovšem jen můj úspěch, ale počínání celého kolektivu. Holky makaly a hrály skvěle, všem patří velký dík. Individuální ocenění je jen bonus, nejdůležitější a nejcennější je týmový úspěch. Toho si cením mnohem víc,“ radovala se Pavlína Bučková.

„Je to paráda. Jsem na moje zlaté holky pyšný. Dokázaly projít soutěží, která je každým rokem kvalitnější, bez ztráty kytičky. Tým je skvělou partou i mimo hřiště, a to je právě pak znát i na trávníku. Jasně, chybičky se najdou, některé zápasy byly pro mě dost velkým nervákem, ale to je teď zapomenuto. Jsem rád, že můžu být s tak úžasnými lidmi, kterými Křečandy bezpochyby jsou,“ neskrýval radost a dojetí trenér PS Křeč Mochtín Luboš Chmel.

Stříbro letos získal bolešinský tým Kobra Stars, kterému k poslednímu letnímu vítězství stačila jediná trefa do černého. Kobry porazily nejtěsnějším výsledkem Neznašovy a zajistily si tak konečné druhé místo.

BRONZ MAJÍ ANDĚLKY

Obhájkyně loňského a předloňského letního vítězství, Andělky Chanovice, už tak před svým posledním vystoupením věděly, že v sázce je pouze třetí nejcennější „placka“. A bylo jim zároveň jasné, že je o ni čeká nelehká bitva s týmem Devils Klášter, který by je v případě tříbodového vítězství z bedny sesadil.

Andělkám stačila k bronzovému úspěchu i remíza. Tu také nakonec urvaly, byť se zápas pro ně nevyvíjel vůbec dobře. Po bezbrankové první půli se totiž ujaly vedení Devilky. Ovšem Andělky brzy vyrovnaly a nerozhodný stav držely až do závěrečného hvizdu. V penaltovém rozstřelu sice byly úspěšnější Devilky, ale to domácím Andělkám příliš nevadilo, protože díky zisku kýženého bodu bronz patřil právě jim.

O jedinou branku Devilek, kterým tak nakonec patřilo nepopulární místo těsně pod bednou, se postarala Šárka Andělová. Ta potvrdila, že je nejlepší kanonýrkou soutěže, které s šestnácti vstřelenými góly jasně vévodila.

Páté skončily blovické Topovky a šestimístnou tabulku uzavřely Neznašovky. Ředitel soutěže fotbalových amatérek Jaroslav Toninger po posledním utkání předal nejlepším medaile, poháry a věcné ceny.

Výsledky 10. kola: Topovky Blovice – PS Křeč Mochtín 1:2 (0:2, 47. Kaslová – 6. Jílková, 14. Čubanová), Kobra Stars Bolešiny – Sokolky Neznašovy 1:0 (0:0, 26. Mazánková), Andělky Chanovice – Devils Klášter 1:1 (1:2 na penalty, 0:0, 36. Niklová – 32. Andělová).

Yvetta Chmelová, Martin Mangl