„Poslední dobou jsou skoro všechny naše zápasy podobně divoké, minimálně na góly. Ale pokud budu brát jen mistrovské zápasy, tak tenhle zápas patří mezi ty nejbláznější," říká s úsměvem blovický útočník Lukáš Krásný.


Ten pravidelně střelecky táhne celek z jihu Plzeňska. Na svém kontě má několik hattricků v posledních sezonách, ale čtyřgólový zápas dlouho nezažil. „Abych řekl pravdu, tolik gólů nedám ani na tréninku z dvaceti střel (smích). Naposledy se mi něco takového povedlo, když jsem hrál v Klatovech za dorost, v zápase proti Stříbru, což už je nějaký ten pátek," vzpomínal zkušený fotbalista, jenž působil kromě Blovic sedm sezon v Klatovech, kde si zahrál i divizi.

Fotbalisté SK Slavia Vejprnice (na archivním snímku hráči v červenobílých dresech) poprvé na jaře zvítězili, na domácí půdě udolali Slavoj Mýto 1:0.
OHLASY Z PŘEBORU: Radnice potrápily Chotíkov, Vejprnice poprvé na jaře vyhrály

Na jaře se Lukáš Krásný trefil už šestkrát. Čemu přikládá gólový apetit? „Těžko říct (smích). Zimní přípravě jsem ale obětoval více času než těm předchozím. Měli jsme poslední dva přípravné zápasy proti týmům z nižší soutěže, kde jsme dali celkem 10 gólů. To určitě pomohlo, ne jenom mě, k rozstřílení," vysvětluje blovický střelec, který se gólově dotáhl na Ondřeje Havlíčka z Dobřan. Oba mají shodně 19 zásahů do černého.

Dobře se známe, takže tabulku střelců sleduju. Určitě si o tom pokecáme u piva v létě na turnaji ve Šťahlavech (úsměv). Jinak to samozřejmě sleduje i Bata (Jirka Šabata), náš pokladník, který si to zapsal hned po posledním hvizdu rozhodčího," směje se Lukáš Krásný.

19. kolo FORTUNA divize A: SK Petřín Plzeň (na snímku fotbalisté v červených dresech) - FK Komárov 0:0.
OHLASY Z DIVIZE: Horní Bříza veze z Domažlic bod, SENCO porazilo béčko Příbrami