Nejlepším důkazem toho je osmá příčka a zisk dvaadvaceti bodů, což znamená klidnější přezimování. Teď ale úspěšný kouč skončil.

„Tak jsme se domluvili s vedením. Po vzájemné dohodě v Kolovči dál pokračovat nebudu,“ oznámil stručně Ivan Kovács. U klubu prý žádné pohledávky nemá. „Všechno je vyrovnáno, rozešli jsme se s čistým štítem.“ Dohady o finančních problémech klubu nekomentoval.

Kolovečský prezident Milan Lucák slova dnes už bývalého trenéra potvrdil. „Ano, je to po vzájemné dohodě. Vážíme si toho, co všechno pro nás udělal. Vybojoval postup, mužstvo se doplnilo, sehrálo se a nakonec vybojovalo na podzim i pěkné umístění. Osobně mě mrzí, že skončil a já to nečekal. Ekonomika je však dnes hodně složitá.“

Nejvyšší šéf Kolovče už uvažuje o náhradě. „Zřejmě si pomůžeme z vlastních zdrojů ze stávajícího realizačního týmu. Vše musíme zvážit a projednat.“ Na postu asistenta trenéra pracoval Stanislav Kamarýt. Možná že tak volba padne na něj.

Otázkou je, zda z Kolovče neodejdou někteří hráči. „To rozhodně ve velkém nehrozí a měli by zůstat. S některými jsem už jednal a domluvili jsme se na pokračování třeba s Černým, Mourem nebo Baxou. A s dalšími jednat budeme,“ ubezpečuje Lucák.