O to více chtěl v pondělním duelu Gambrinus ligy proti bývalému klubu uspět. Jeho tým měl blíže k výhře než soupeř, vytvořil si šance, selhal v koncovce a nakonec se musel spokojit s bezbrankovou remízou.

Kouč Pavel Vrba neskrýval po zápase zklamání. „Nedokázali jsme Baník porazit a v tabulce pravdy jsme ztratili dva body. Remíza mě mrzí,“ přiznal trenér Plzně.

Proti jeho mužstvu ale stál v pondělí silný protivník. „Je to tak, musím přiznat, že Baník měl velkou kvalitu,“ uvedl na adresu soupeře trenér Západočechů.

„My můžeme jen litovat zejména úvodu druhého poločasu, kdy měli příležitosti Rezek, Rada, Petržela, z kterých mohli vstřelit branku. Na druhou stranu musím přiznat, že i Baník měl šance, ze kterých mohl vstřelit gól a odvézt si z Plzně tři body. Remíza je asi nakonec spravedlivá,“ uznal trenér Viktorie.

Stejný názor měl i jeho protějšek, ostravský kouč Miroslav Koubek. „V utkání se střídaly pasáže, kdy měly navrch střídavě oba týmy. My měli dobrý úvod, Plzeň nás zatlačila zase na začátku druhého poločasu, to se mi naše hra nelíbila,“ uvedl Koubek.

Kouč Ostravy měl výhrady k rozhodnutí sudího ve druhém poločase, který pro ofsajdové postavení střídajícího Zehera jeho sólový únik zastavil. „Ještě se podívám na video,“ pravil Koubek.

Na jeho slova okamžitě reagoval trenér Vrba. „V tom případě je to jedna jedna. Já se zase rád podívám na záznam akce Rajtorala v prvním poločase, kterému sudí rovněž odpískal ofsajd,“ řekl Vrba.

Otázky vzbudilo střídání trenéra Viktorie ve druhém poločase, když se jeho tým snažil v závěru zápasu strhnout vedení na svou stranu a a na trávník přišel na poslední minuty překvapivě defenzivní záložník Filip Rýdel.

„V té době jsme totiž z ofenzivních hráčů neměli na lavičce prakticky nikoho. Příchodem defenzivního Rýdela jsme chtěli ulehčit v obranné činnosti Pavlu Horváthovi, který toho měl na konci utkání plné zuby. Horváth se tak posunoul do role podhrotového hráče,“ vysvětlil příchod Rýdela do hry trenér Plzně.

Vrba měl ještě jeden důvod, proč na trávník poslal právě jeho. „Filip má dobrou střelu ze střední vzdálenosti, což ale v šanci v poslední minutě nepotvrdil. Měl výhodnou pozici, ale míč poslal vysoko do míst, kam by to kopl spíše ragbista,“ dodal Pavel Vrba.